У грудні будуть створені робочі групи трьох органів співрегулювання медіа

24.11.2023

До Національної ради надійшли 120 заяв від суб’єктів у сфері медіа на участь у робочих групах зі створення органів спільного регулювання. У першій декаді грудня медіарегулятор планує провести голосування, щоб сформувати ці робочі групи. Наразі процес створення органів спільного регулювання триває у трьох сферах – аудіовізуальній, аудіальній і онлайн-медіа.

Термін подання медіа необхідних документів для участі у робочих групах з організації та проведення установчих зборів і затвердження проєктів статутів органів співрегулювання сплив 16 листопада. Нині працівники регулятора опрацьовують усі подані документи. Загалом регулятором було зареєстровано 120 заяв:

  • аудіовізуальна сфера – 58;
  • аудіальна сфера – 47;
  • онлайн-медіа – 15.

Кілька заяв надійшли з порушенням термінів. Недотримання строку подання заяви відповідно до пункту 1 абзацу 4 частини третьої статті 93 Закону України «Про медіа» є підставою для її відхилення. Тому Національна рада повідомить ці медіа про те, що вони не зможуть взяти участь у наступному етапі зі створення робочих груп.

Закон «Про медіа» передбачає, що до робочих груп входять 12 осіб, які обираються рейтинговим голосуванням з-поміж тих персон, які були висунуті для участі у відповідній робочій групі.

Незабаром медіарегулятор оприлюднить інформацію про проведення рейтингового голосування для обрання робочих груп. Усі медіа, які надіслали документи, будуть повідомлені на електронні адреси, зазначені в документах, про місце, дату і час заходу для проведення рейтингового голосування.

Також медіарегулятор надасть роз’яснення щодо процедури рейтингового голосування. Делеговані представники медіа під час проведення цих заходів зможуть проголосувати за неї в цілому або з відповідними уточненнями.

Національна рада також нагадує суб’єктам у сфері медіа, особливо друкованим, про можливість розпочати процес створення органу спільного регулювання у їхній сфері. Регулятор сподівається, що медіа активізуються найближчим часом, адже органи співрегулювання не лише розроблятимуть критерії і кодекси створення та поширення інформації, а й великою мірою спільно відстоюватимуть інтереси індустрії та убезпечуватимуть медіа від можливого неправомірного тиску державного регулятора.


Перейти до вмісту