Національна рада об’єднує зусилля з МВС щодо протидії в інформаційній війні з державою-агресором

22.01.2024

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк і Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко 19 січня підписали Меморандум про реалізацію міжвідомчої співпраці та обмін інформацією щодо протидії в інформаційній війні з державою-агресором між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Міністерством внутрішніх справ України. Його мета – консолідація зусиль задля створення механізмів, які сприятимуть ефективній реалізації положень Закону України «Про медіа».

Меморандум стане основою для розробки подальших заходів, спрямованих на розвиток взаємодії і співробітництва сторін.

Він передбачає, що сторони співпрацюють у сфері інформаційного обміну на стадіях збору, моніторингу, обробки й аналізу інформації, яка містить ознаки дезінформації та порушення медійного законодавства.

  • Основні напрями співпраці між двома органами спрямовані на встановлення фактів порушення законодавства щодо поширення на території України іноземних лінійних медіа.
  • Взаємодія сторін також буде реалізовуватись щодо процедури встановлення осіб, винних у порушенні законодавства України, припинення неправомірних та незаконних дій суб’єктів у сфері медіа.
  • Також одним із вагомих напрямів співпраці стане організація заходів у сфері нагляду за діяльністю суб’єктів у сфері медіа, обміну аналітичною інформацією в межах компетенції.

Національна рада вже має позитивний досвід співпраці з МВС. Так, із 2014 року у рамках спільного наказу обидва органи тісно співпрацювали у сфері інформаційної безпеки задля припинення трансляції заборонених іноземних телерадіопрограм у місцях масового перебування людей, а також виявлення і припинення розповсюдження повідомлень, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та сепаратистські настрої. При проведенні перевірок об’єктів масового відпочинку і перебування людей представниками Національної ради в областях спільно з працівниками правоохоронних органів було виявлено майже двісті фактів порушень норм чинного законодавства.

Подальші спільні заходи можуть реалізовуватися у тому числі щодо недопущення порушень законодавства в інформаційній сфері; припинення неправомірних та незаконних дій суб’єктів у сфері медіа; нагляду за діяльністю суб’єктів у сфері медіа. Також представники сторін можуть проводити профілактичну та  роз’яснювальну роботу.


Перейти до вмісту