Виступи й презентації для медійників і фахівців з комунікації на українсько-молдовському прикордонні, обговорення актуальних питань підтримки медіа у прифронтових областях, ключових аспектів медійного законодавства, участь у тренінгах з дотримання гендерної рівності та набуття практичного досвіду щодо ефективного використання соціальних мереж під час провадження професійної діяльності – у цих та інших подіях брали участь представники медіарегулятора цього тижня. Докладніше – далі.
Вінницька область
«Медіакордон» – під такою назвою 28 серпня відбувся освітньо-тренінговий захід, організований Вінницьким прес-клубом на українсько-молдовському прикордонні, неподалік від державного історико-культурного заповідника «Буша», що на Вінниччині. Його учасниками стали медійники та фахівці з комунікації прикордонних громад.
Представник медіарегулятора у Вінницькій області Вадим Мазурик став одним зі спікерів у перший день тренінгу. Тема його виступу та презентації була зосереджена на таких питаннях:
- реалізації медійного законодавства в контексті прикордонних територій;
- викликах, які постають перед керівництвом громад і комунальними медіа у зв’язку з їх реформуванням у публічні аудіовізуальні медіа;
- механізмах подолання інформаційних загроз з боку держави-агресора.
Житомирська область
Брифінг для онлайн-медіа провів цього тижня представник медіарегулятора у Житомирській області Іван Натикач.
Під час заходу, що відбувся в ОВА, увагу було зосереджено на процесі реєстрації суб’єктів у сфері медіа. Усі друковані видання регіону, повідомив присутнім Іван Натикач, у визначені Законом України «Про медіа» терміни вже зареєструвалися й отримали ідентифікатори. Він нагадав, що реєстрація інтернет-видань і цифрових платформ є добровільною. «Реєстрація онлайн-медіа хоча і є необов’язковою, однак має свої привілеї», – сказав Іван Натикач.
Серед таких переваг, звернув увагу медійників Іван Натикач, є те, що після реєстрації веб-сторінки та цифрові платформи отримують чіткий, зрозумілий та юридично закріплений статус медіа. Тобто професійна журналістська діяльність таких суб’єктів повноцінно захищається з точки зору законодавства. Також у них з’являється можливість безвідмовної акредитації, доступу до грантових програм чи державної підтримки тощо, розповів представник Національної ради.
Івано-Франківська область
29 серпня Національна рада зареєструвала громадську організацію «Всеукраїнська асоціація фахівців з громадського здоров’я» як суб’єкта у сфері друкованих медіа.
Організація зареєструвала публіцистичний журнал «Акценти громадського здоров’я/Public Health Accents». Видання розповсюджуватиметься на території України та за її межами українською та англійською мовами.
Після засідання представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов провів робочу зустріч з керівництвом організації: головою правління Русланом Савчуком та менеджером з комунікації Володимиром Джигітою. Під час зустрічі обговорювалися ключові аспекти медійного законодавства, зокрема:
- необхідність публікації вихідних даних у кожному випуску відповідно до статті 37 Закону України «Про медіа»;
- обов’язок надсилати до Національної ради контрольні примірники кожного випуску в електронній формі згідно зі статтею 48 Закону України «Про медіа»;
- вимоги щодо маркування та відокремлення реклами відповідно до статті 9 Закону України «Про рекламу».
За словами Руслана Савчука, перший номер журналу планується до випуску в четвертому кварталі 2024 року.
Херсонська область
З нагоди 33-ї річниці Незалежності України, представник Національної ради у Херсонській області Сергій Мовчан відвідав офіс ТОВ «Іксон медіа» у місті Херсон.
Під час візиту представник медіарегулятора привітав колектив радіостанції «ІКС ОН» та вручив їм високу відзнаку − Почесну грамоту Національної ради. Ця нагорода є визнанням професійних досягнень та внеску компанії у розвиток регіонального телерадіомовлення.
У своєму вітальному слові Сергій Мовчан підкреслив важливість незалежних медіа для розбудови демократичного суспільства та зміцнення державності України. Він відзначив, що робота журналістів та медійників особливо важлива в умовах, коли країна протистоїть російській агресії.
Черкаська область
Представниця Національної ради у Черкаській області Надія Горбаченко провела зустріч з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком та активом Черкаської обласної організації НСЖУ.
Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання підтримки медіа, особливо у прифронтових областях. Присутні дізналися про маловідомі аспекти діяльності НСЖУ, зокрема про ініціативи зі збереження пам’яті про загиблих журналістів та вшанування праці їхніх колег. Не випадково сучасне гасло організації звучить: «Журналісти − важливі!».
Знаковою подією стало вручення щойно затвердженого прапора НСЖУ Черкаській обласній організації. Символічно, що це відбулося саме у День Державного Прапора України, а прапор вручив голова НСЖУ Сергій Томіленко − уродженець Черкас. Черкаська організація стала першою в Україні, яка отримала новий символ Спілки.
Чернігівська область
Представниця медіарегулятора у Чернігівській області Ірина Сенченко та головна спеціалістка секретаріату Наталія Пустовіт долучилися до тренінгів, які організували Громадські організації «Жінки в медіа» і «Ліга ділових та професійних жінок».
Під час цих заходів говорили про дотримання гендерної рівності в суспільстві та ефективне використання соціальних мереж під час провадження професійної діяльності.
За словами члена Національної ради Олександра Бурмагіна, «Тема гендерної рівності в суспільстві – це показник рівня культури суспільства, його стійкості, наявних принципів. І це важливо, що навіть за сьогоднішніх викликів війни ми говоримо про високий рівень стандартів суспільства, адже це питання насамперед нацбезпеки».
На важливості дотримання цих стандартів акцентувала Стефаніа Грессінгер, представниця UNESCО. Українські медіа, наголосила вона, за результатами проведених моніторингів демонструють позитивну динаміку в цьому напрямку.
Під час тренінгу з ефективного використання соціальних мереж Ірина Сенченко й Наталія Пустовіт набули практичного досвіду та відповідних навичок щодо просування публікацій на офіційних сторінках і порядку алгоритмів роботи різних соціальних мереж тощо.