ЬОГОДНІ, 27 КВІТНЯ 2010 РОКУ, В НАЦІОНАЛЬНІЙ РАДІ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ВСЕРОСІЙСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ТЕЛЕРАДІОМОВНОЇ КОМПАНІЇ.
Сьогодні, 27 квітня 2010 року, в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася зустріч з представниками Всеросійської державної телерадіомовної компанії.
У ній взяли участь голова Національної ради Володимир Манжосов, перший заступник голови Оксана Головатенко, заступник голови Лариса Мудрак, член Національної ради Тетяна Лебедєва та керівники структурних підрозділів Національної ради. Російську сторону представляли директор дирекції міжнародних відносин ВДТРК Петро Федоров, керівник служби зарубіжного мовлення Ольга Трофімова та дистриб’ютор цього іноземного телемовника в Україні, директор ТОВ „Торсат” Анатолій Сальник.
Володимир Манжосов у вступному слові зазначив, що ця зустріч відбувається після ухвалення рішення Національної ради про входження до переліку іноземних каналів, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується, російського телеканалу „РТР-Планета”. Національна рада на сьогодні не має претензій до мовлення каналу і сподівається, що і в майбутньому таких претензій не виникатиме.
Друге, на чому наголосив голова Національної ради, що нинішній склад українського регуляторного органу очікує на конструктивну співпрацю і закликав керівництво російського телеканалу в своїй програмній політиці толерантно ставитися до нашої держави та суспільних процесів, що відбуваються в ній. „Це необхідно, щоб не виникали конфлікти і не розцінювалась діяльність каналу „РТР-Планета” як втручання у внутрішню політику”, – сказав він.
Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак підтримала Володимира Манжосова і додала: „Національна рада – це колегіальний орган. Ми пам’ятаємо попередні стосунки, але сподіваємося, що надалі нетолерантності не буде”.
Член Національної ради Тетяна Лебедєва у своєму слові констатувала, що Україна торік ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, і відповідно до неї не може навіть бути заборони якихось телеканалів, якщо вони не порушують відповідних законодавчих норм. У нас немає заборонених каналів, а перелік адаптованих постійно розширюється. Однак це не означає, що коли якийсь мовник буде порушувати чинне українське законодавство, то він залишиться в цьому переліку. „Тому хотілося б, щоб це був крок демонстрації нашої доброї волі, щоб це була дорога з двостороннім рухом”, – підсумувала вона.
Перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко позитивно оцінила сьогоднішню зустріч: „Я сподіваюсь, що негативних питань не буде. Що наша сьогоднішня зустрічі задекларує позитивні моменти в нашій роботі”.
Директор дирекції міжнародних відносин ВДТРК Петро Федоров у відповідь українським колегам сказав: „Ми дуже вдячні, що ви зустрілися з нами в такому широкому складі. Раді зустрічі з вами, раді тому, що ви так щиро розповіли про позицію Національної ради, про її повноваження, про ті претензії, що були в минулому, про ті проблеми, що були між нами.” Він підкреслив, „багато проблем, які виникали в минулому, практично автоматично знімаються нині… Ми вдячні за те, що ви зробили зустрічний крок. Для нас дуже важливо бути в Україні як постійний мовник. Не для того, щоб втручатися у справи дружньої країни, а для того, щоб зближувати нас”.
Під час зустрічі йшлося і про проблему, яка існує щодо трансляції українських каналів у кабельних мережах Російської Федерації, на території якої, як відомо, проживає дуже багато українців. „Ми сподіваємося, що в Росії скоро з’являться українські канали. Це для нас буде позитивний сигнал”, – зазначила Лариса Мудрак.
Сторони також обговорили загальні проблеми, які існують у питаннях щодо трансляції іноземних телеканалів в Україні.
Прес-служба Національної ради