Національна рада і Національне агентство з питань запобігання корупції підписали Меморандум про співробітництво

08.08.2023

8 серпня голова Національної ради Ольга Герасим’юк і голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков підписали Меморандум про співробітництво між двома органами.

У церемонії підписання Меморандуму також взяли участь заступник голови Національної ради Олег Черниш, відповідальна секретарка медіарегулятора Олена Ніцко, членкиня Національної ради Тетяна Руденко та член регулятора Максим Онопрієнко.

Документ було підписано — зважаючи на спільні цілі у сфері запобігання та протидії корупції, на взаємний інтерес співпраці сторін, ґрунтуючись на принципах законності та взаємної діяльності задля досягнення визначеної мети.

Основна мета взаємодії медіарегулятора та НАЗК – це реалізація державної санкційної політики; робота над підготовкою проєктів рішень РНБОУ та проєктів указів Президента України про застосування персональних обмежувальних заходів, тобто санкцій, що потребує ретельного вивчення питань. Медіарегулятор співпрацює з НАЗК у частині підготовки таких проєктів рішень щодо фізичних і юридичних осіб, діяльність яких пов’язана з медіа в Україні.

«Це підписання – це не просто номінальна історія, а початок плідної співпраці, – сказала Ольга Герасим’юк. – Хочу підкреслити, що наша співпраця буде важливою двосторонньо. Ми зацікавлені в організації і проведенні низки спільних публічних заходів, що відображено у нашому Меморандумі».

Існує перелік питань для внесення окремих осіб до санкційних списків. Національна рада в межах компетенції фізичних і юридичних осіб здійснює пошук та верифікацію відповідної інформації. НАЗК зі свого боку перевіряє цю інформацію за власними реєстрами. Далі матеріал виноситься на розгляд міжвідомчої робочої групи при РНБОУ.

«Одним із ефективних інструментів тиску на агресора є санкції, саме тому НАЗК разом із Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення об’єднують зусилля в санкційній боротьбі проти держави-терориста. Окрім того, що фахівці НАЗК та Нацради проводять аналітичну роботу щодо ідентифікації пропагандистів, матеріали та технічне забезпечення Нацради також може допомогти державі сформувати якісну доказову базу й щодо інших потенційних кандидатів на санкції», — наголосив Олександр Новіков. — Ми сподіваємося на співпрацю не лише щодо санкцій, а й на спільний розвиток культури доброчесності в українському суспільстві».

Керівниця Національної ради з цим погодилася: «Це справді дуже важливо. Ми також хочемо, щоб нас не сприймали як лише караючий орган. Нам потрібно багато працювати над гуманітарним напрямком. Спільно з вами напрацюємо плани і, сподіваюся, вже цього року ми проведемо перші спільні заходи».

Національна рада і НАЗК домовилися, що вони співпрацюватимуть у таких напрямах:

  • спільне опрацювання інформації або надання наявної в розпорядженні сторін інформації щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до юридичних та фізичних осіб;
  • опрацювання та збір інформації та/або інших матеріалів для звернення до уповноваженого центрального органу щодо розгляду можливості внесення відповідних осіб до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці;
  • проведення досліджень та аналізу у сфері посилення спроможності державної санкційної політики;
  • обмін інформацією, пов’язаною з реалізацією та моніторингом ефективності державної санкційної політики, застосуванням законодавства у цій сфері, іншою інформацією;
  • проведення спільних заходів: робочих зустрічей, круглих столів, семінарів, тренінгів, тематичних конференцій, публічних дискусій тощо.

Цей Меморандум набуває чинності з дня його підписання та укладається на один рік. Дія Меморандуму автоматично продовжується на наступний річний термін, якщо жодна зі сторін не пізніше як за один місяць до припинення дії цього Меморандуму письмово не повідомить іншу сторону про свій намір припинити його дію.