Медіарегулятор взяв участь в обговоренні реалізації Стратегії інформаційної безпеки

11.03.2024
Фото: МКІП

Про стан виконання Стратегії інформаційної безпеки йшлося під час наради в Міністерстві культури та інформаційної політики України. Працівники апарату медіарегулятора, які взяли участь у засіданні, – Маріна Ткачук, Дмитро Кардаш і Сергій Савельєв – розповіли про дії Національної ради із протидії дезінформації.

Маріна Ткачук зупинилася на практичних ініціативах медіарегулятора у сфері протидії дезінформації. Вони пов’язані з моніторингом контенту, його змістовим аналізом на відповідність вимогам українського та міжнародного законодавства у сфері медіа і внесенням теми дезінформації до порядку денного розслідування злочинів рф.

Фото: МКІП

Національна рада реалізовує свої дії як у внутрішньодержавному просторі, так і за його межами. Спільно з Центром протидії дезінформації РНБО у рамках підписаного меморандуму про співпрацю проводиться моніторинг й аналіз контенту російських телеканалів стосовно основних наративів експансивної пропаганди, тенденцій щодо їх зміни.

Кілька тематичних досліджень контенту російських ЗМІ довели участь російських пропагандистських медіа в злочинній діяльності влади рф, її підтримку і були передані до правоохоронних органів України, щоб стати доказовою базою порушених кримінальних справ.

На міжнародному рівні були реалізовані санкційні заходи, в Україні така політика була започаткована ще 2014 року. Регулярний моніторинг діяльності російських ЗМІ засвідчує, що підсанкційні та заборонені до поширення російські телеканали мають практичну можливість адаптації і поширення як в Україні, так і країнах Європи.

Фото: МКІП

Крім того, Національна рада активно комунікує з медіарегуляторами європейських країн у рамках роботи на спільних майданчиках (ERGA, EPRA) та двосторонніх зустрічей. Об’єднати зусилля із протидії пропаганді покликана і Декларація про співпрацю і взаємну підтримку в боротьбі з дезінформацією, що була підписана у вересні 2023 року між 5-ма європейськими медіарегуляторами.

Учасники наради обговорили:

  • стан протидії дезінформації та інформаційним операціям держави-агресора;
  • інформаційну реінтеграцію громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях;
  • створення ефективної системи стратегічних комунікацій.
Фото: МКІП

Учасниками наради були: представники Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України, Міністерства культури та інформаційної політики, Служби безпеки України, Центру протидії дезінформації РНБО, Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Національного агентства з питань державної служби, Українського інституту національної пам’яті і ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України».