Це дослідження стало поворотною віхою для сектора реклами Франції
25 липня 2018 року Міністерство культури Франції спільно з CSA опублікували Звіт «Медіа і реклама в інтернеті: визначення ціни і нові практики», яке було проведене консалтинговою фірмою «Bearing Point». Це дослідження ґрунтується на 60 інтерв’ю проведених із професійними представниками рекламного ринку, вміщує 95 сторінок і включає масштабні дані стосовно доходів від реклами видавців та рекламних агентств (досі не опубліковано).
У Звіті виділено три ключових аспекти:
- Визначення нинішнього стану ринку реклами й надходжень від традиційних ЗМІ в Інтернеті.
- Виявлено та проаналізовано причини змін у надходженнях від преси та аудіовізуальних засобів порівняно з Інтернетом.
- Розроблено стратегії, що в майбутньому можуть бути реалізовані зацікавленими сторонами у пресі та в аудіовізуальній сфері.
Дослідження засвідчило, що розвиток цифрових технологій призвів до порушення діяльності цілої екосистеми рекламного ринку. Поява інтернет-реклами на початку 2000-х років призвела до глибинних перетворень у системі стратегій витрат рекламодавців на користь реклами в інтернеті всупереч традиційній діяльності ЗМІ.
Дохід від реклами на телебаченні й радіо, домашнього кіно та кіно, у друкованих ЗМІ упродовж 2000 – 2017 років зменшився на 1/3, водночас дохід від інтернет-реклами продовжує зростати і на цьому етапі становить більше 1/3 всіх доходів від реклами у ЗМІ.
Зростання доходів на ринку інтернет-реклами відбувається здебільшого за рахунок двох видів діяльності: платних посилань (лінків) і соціальних мереж. Серед цієї категорії мало представленні традиційні медіа-гравці. Загалом 92% зростання рекламних інвестицій в інтернеті у 2017 році відбувалися завдяки платним посиланням і соціальним мережам.
Втрати доходів для телебачення менш значні порівняно із друкованими виданнями, але вони не компенсуються доходами, отриманими у мережі. Телевізійна реклама доводить свою еластичність завдяки якості пропозицій та здатності швидко розвиватися у напрямі впізнання бренда та іміджу. Однак велика кількість каналів поширення, масштабність відеооголошень на платформах призводять до певних труднощів монетизації контенту у висококонкурентному просторі, де аудиторія фрагментована.
Дослідження стало поворотним момент для рекламного ринку: у відповідь на підвищення вимог рекламодавців учасники ринку обрали позицію щодо безпечності бренду. Рекламодавці наразі схильні вважати, що підвищення впізнаваності бренда – це довготривалий процес із гібридними й автономними комунікаційними стратегіями. Такі стратегії можуть бути реалізовані пресою та зацікавленими сторонами в аудіовізуальній сфері, та включають у себе: створення системи цінності через контент, прагнення бути якомога більше наближеними до очікувань рекламодавців, надбання технологічних навичок, демонстрація ефективності й позиціонування на інноваційних медіа.

Еволюція вартості ринку зв’язку


Джерело сайт Epra