Лариса Мудрак бере участь в засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства

08.11.2012

 Сьогодні, 27 листопада 2012 року, у Страсбурзі розпочалося друге засідання Керівного комітету з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI). Керівний комітет безпосередньо підпорядковується Комітету міністрів Ради Європи та визначає напрями роботи Ради Європи у галузі засобів масової інформації, інформаційного суспільства та захисту персональних даних.


 
Вперше заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак представляє Україну на цьому поважному зібранні.

Головними завданнями Керівного комітету на період з 1 січня 2012 по 31 грудня 2013 року визначено:
– перегляд та імплементація стратегії Ради Європи щодо управління мережею інтернет з погляду забезпечення права на свободу вираження в мережі інтернет, а також права доступу на отримання інформації незалежно від кордонів;
– розвиток співпраці на загальноєвропейському рівні з метою впровадження механізмів захисту прав людини, верховенства права та плюралізму в інформаційному суспільстві;
– перегляд та розробка нових, більш сучасних засад і стандартів журналістської діяльності та суспільних медіа;
– впровадження Декларації Комітету міністрів від 13 січня 2010 року щодо забезпечення дотримання статті 10 Європейської Конвенції з прав людини;
– вироблення у співпраці з іншими комітетами Ради Європи (T-PD, CDCJ) загальних стандартів щодо захисту персональних даних і права на приватне життя;
– підготовка до першої конференції Комітету міністрів Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (Сербія, 2013) та розробка проектів рішень Комітету міністрів.


Головною темою першого дня засідання стало вироблення спільних підходів для захисту журналістів та журналістики, інших медіапрофесій, а також блогерів. Такого спрямування резолюція була схвалена у вересні 2012 року на 21 сесії Ради з питань захисту прав людини ООН.

Також на засіданні розглядалася ситуація в країнах європейської спільноти, пов’язана з розвитком або змінами законодавства щодо захисту від неправдивої інформації та дефомації.

Особлива увага учасників засідання була зосереджена на захисті прав дітей, зокрема в телепросторі та в мережі інтернет. Розглядалися також питання захисту від насилля та агресії порнографії, як у медіа так і в інтернеті.

Під час обговорень і дискусій враховувалися особливості розвитку країн-учасниць.

Засідання Керівного комітету триватиме до 30 листопада ц.р.