Інформаційна деокупація Криму – це непросте, але важливе завдання, – Володимир Ляшенко

09.11.2023

Представник Національної ради в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Володимир Ляшенко в інтерв’ю інформаційній агенції «Голос Криму» розповів про інформаційну деокупацію Криму: з чого почати, які кроки мають бути зроблені, щоб вона була успішною, як боротися з дезінформацією і пропагандою на тимчасово окупованому півострові.

Діяльність незалежних медіа на півострові після його захоплення систематично знищувалася. Зараз інформаційний простір Криму зачищений від українських незалежних медіа.

Відновлення діяльності українських медіа в Криму – це тривалий і важкий процес. Тимчасова окупація Криму триває вже понад дев’ять років, а окупація росіянами інформаційного простору України, в тому числі і Криму, – ще довше. Тому в питаннях звільнення півострова від впливу російської пропаганди не варто сподіватися на прості швидкі рішення.

До окупації в інформаційному просторі Криму було не дуже багато українського інформаційного продукту, зокрема україномовного і мовами корінних народів та національних меншин. Було багато російського продукту. Українські медіа обговорювали в ефірах російські пропагандистські вкиди.

Це стало однією з причин, чому росіянам вдалося досить легко поширити в медіа на півострові свої інформаційні меседжі. На жаль, ці меседжі підхопили й почали розповсюджувати українські медіа. Це призвело до розмивання загального сприйняття в Україні та світі факту російської воєнної агресії проти України в Криму.

ІПСО росіян і чому воно мало успіх в Криму, що повинна робити держава, щоб інформаційна деокупація була успішною, які кроки потрібно зробити українським медіа, щоб сприяти інформаційній деокупації – про це та інше детальніше читайте в інтерв’ю Володимира Ляшенка інформаційній агенції «Голос Криму».