Інформаційна деокупація Криму – Національна рада і Представництво Президента України в АРК узгодили спільні напрями роботи

24.01.2024

Національна рада і Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим зробили черговий крок в об’єднанні своїх зусиль задля інформаційної деокупації Криму. 24 січня сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння, співпрацю та обмін інформацією, де визначили напрями подальшого співробітництва. Підписи під документом поставили голова медіарегулятора Ольга Герасим’юк і Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

Документ напрацьований з метою консолідації зусиль обох сторін, що спрямовані на інформаційну деокупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і відновлення діяльності українських суб’єктів у сфері медіа на деокупованих територіях задля їх реінтеграції в український інформаційний простір.

Співпраця відбуватиметься у сфері інформаційного обміну, налагодження постійної координації між представником Національної ради в АРК та м. Севастополі й відповідним структурним підрозділом Представництва, проведення моніторингів та підготовки аналітичних матеріалів про стан інформаційного середовища Кримського півострова.

Зокрема, фіксуватиметься незаконна діяльність у Криму суб’єктів у сфері медіа та осіб, що здійснюють російську пропаганду, контекст їх виступів, випадки порушень прав і основоположних свобод людини, норм міжнародного гуманітарного та кримінального права, порушень чинного законодавства України. Інформація буде передаватися відповідним органам за належністю.

У полі зору моніторингу буде також поширення на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя дезінформації і пропаганди держави-окупанта, спрямованої на дискредитацію української влади і громадян, Збройних сил України, міжнародних відносин України та її іноземних партнерів.

Меморандум діятиме на безстроковій основі.