Представник Національної ради в АРК та м. Севастополі Володимир Ляшенко під час презентації фінального звіту проєкту щодо подолання наслідків окупації і викликів у процесі реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя поділився своїм баченням щодо викладених у звіті пропозицій. Захід відбувся 20 грудня в Укрінформі.
Кілька місяців Володимир Ляшенко працював разом з іншими експертами в рамках проєкту «Формування комплексного бачення та рекомендацій органам державної влади України щодо подолання наслідків окупації та викликів у процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя у чотирьох сферах: інформаційній, освітньо-науковій, культурній, релігійній». Робота тривала над розробкою рекомендацій щодо формування й реалізації інформаційної складової політики деокупації і реінтеграції кримського півострова.
Після презентації напрацьованих пропозицій відбулося жваве обговорення експертної думки, під час якого Володимир Ляшенко зазначив:
«Викладені у звіті пропозиції експертів щодо питань інформаційної реінтеграції тимчасово окупованого українського Криму заслуговують на увагу. Можливо, не всі з них вдасться реалізувати, але вони, безсумнівно, можуть стати вагомим аргументом для проведення діалогу у певних напрямах, зокрема у сфері інформаційної політики».
Він наголосив на важливості синергії досвіду громадського суспільства та органів державної влади в питаннях повернення в українське інформаційне середовище мешканців тимчасово окупованого Криму.
Організатором проєкту стала громадська організація «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім». До реалізації проєкту були залучені експерти групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримської платформи, а також фахівці в інформаційній, культурній, релігійній та освітньо-науковій сферах із державних установ і громадських інституцій.
Окрім експертів, які безпосередньо працювали над звітом, у презентації взяли участь заступник Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков, перший заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Войналович, представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства освіти України.