Представник Національної ради в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Володимир Ляшенко взяв участь у презентації рекомендацій щодо Плану заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Криму. Він виступив як експерт ІІ Стратегічного форуму «Майбутнє Криму».
Експерти ІІ Стратегічного форуму «Майбутнє Криму», який був організований Кримськотатарським ресурсним центром, презентували рекомендації щодо Плану заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, затвердженого Кабінетом Міністрів України ще у 2021 році. Стратегія передбачає низку заходів дипломатичного, військового, інформаційного, економічного й іншого характеру для деокупації Кримського півострова. Під час презентації в Укрінформі експерти обговорили урядовий план реалізації Стратегії, висловили свої зауваження та пропозиції.
Володимир Ляшенко докладно зупинився на пункті 70-му Стратегії. Це один із 8-ми пунктів, які стосуються інформаційної політики. Він передбачає, що Україна налагоджує і підтримує зворотний зв’язок із громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, зокрема з використанням сучасних інформаційних технологій.
Представник Національної ради зазначив, що на виконання цього пункту у Плані заходів з реалізації Стратегії передбачено лише один пункт, який передбачає створення систем зворотного зв’язку на інтернет-ресурсах органів державної влади, повноваженнями яких є формування і реалізація державної політики щодо деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, розроблення і реалізація державної соціальної та гуманітарної політики, державної політики у галузі освіти, охорони здоров’я.
Органами, які будуть залучені до реалізації цього пункту, є лише Мінреінтеграції, Мінсоцполітики, Міністерство освіти та науки, Міністерство охорони здоров’я, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. На думку Володимира Ляшенка, зворотний зв’язок з громадянами, які проживають в окупованому Криму, повинен бути в усіх органів державної влади.
Саме тому він переконаний, що цей план необхідно переробити, доповнивши його більш конкретними заходами, які дозволять реалізувати інформаційну політику як у період деокупації, так і, що не менш важливо, в період реінтеграції.
«Якщо ми після деокупації не будемо готові вже з конкретними планами реалізації інформаційної політики на цій території, ми дуже швидко втратимо цю територію інформаційно», – наголосив він.
Росіяни, зауважив представник Національної ради в Автономній Республіці Крим, не зупиняться після того, як програють війну. «Вони ще більше почнуть розхитувати наш інформаційний простір як із середини, так і зовні», – резюмував він.