Де завершується свобода слова і починаються протиправні заклики – відбулася дискусія щодо запобігання мові ворожнечі стосовно ЛҐБТІК+ спільноти

06.11.2023

Представники Національної ради Дмитро Швидченко та Дмитро Гаврилюк взяли участь у XVI Національній ЛГБТІК-конференції України. У рамках панельної дискусії «Червоні лінії в публічному мовленні: де завершується свобода слова і починаються протиправні заклики» вони розповіли про напрацювання Критеріїв віднесення інформації до такої, що розпалює ненависть, ворожнечу, жорстокість до окремих осіб чи групи осіб за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Під час обговорення представники Національної ради повідомили про особливості і структуру напрацьованих пропозицій до Критеріїв. Йшлося про віднесення інформації до такої, що розпалює ненависть, ворожнечу або ж підбурює до дискримінації чи утисків представників/представниць ЛҐБТІК+ спільноти.

Говорили також про виклики щодо впровадження цих Критеріїв у медіапросторі України, моніторинг їх дотримання, механізм відповідальності за порушення, визначені у статті 36 Закону України «Про медіа».

Людмила Янкіна, керівниця напряму захисту представників громадянського суспільства Центру прав людини ZMINA, подякувала Національній раді за якісну роботу з  розробки пропозицій до критеріїв. Вона відзначила і тісну взаємодію з громадянським суспільством у частині протидії поширенню дискримінаційних висловлювань та мови ворожнечі до осіб і спільноти за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Нагадаємо, 7 листопада із 14.00 до 17.00 в Укрінформі (вул. Богдана Хмельницького, 8/16) у рамках проєкту «Компетентні медіа – демократичне і толерантне суспільство» відбудеться круглий стіл на тему запобігання в медіа дискримінації осіб за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.