За великим столом у центрі столиці, в невеликих кабінетах у різних містах України, поряд із колегами і друзями-медійниками – члени Національної ради і працівники апарату медіарегулятора сьогодні згуртувалися з усіма українцями по всьому світу, щоб написати Радіодиктант національної єдності-2022.



Ми всі були поряд, пліч-о-пліч, щоб ще раз засвідчити любов до своєї мови і, звичайно, трохи попрактикуватися й перевірити свої знання.



У Києві і Вінниці, Луцьку і Чернігові, Сумах і Хмельницькому, Черкасах та Чернівцях, Івано-Франківську, Запоріжжі і Львові члени Національної ради, представники і місцеві мовники писали всеукраїнський диктант. А він цьогоріч особливо щемливий, бо про дороге для нашого серця – про свій Дім.



Одночасно на різних майданчиках диктант писали військові і бібліотекарі, пенсіонери і школярі, актори й інженери, волонтери й урядовці, громадські діячі і спортсмени. Навіть ті з-поміж іноземців, хто тільки почав вчити українську, теж спробували написати радіодиктант.



Сьогодні текст радіодиктанту звучав у багатьох країнах – Польщі, Естонії, Швеції, Німеччині, Об’єднаних Арабських Еміратах. І це не тільки тому, що так відбувається традиційно роками – бо нашого цвіту по всьому світу. А й тому, що мільйони наших громадян вимушено покинули свої домівки через варварську війну рф проти України і змушені були шукати собі прихистку в інших країнах і навіть на інших далеких континентах. Але мова – своя, рідна, українська – вона зігріває душу кожного, хто опинився за межами Батьківщини. Рідне слово повертає тебе додому, щемливо озивається в серці, бринить на очах – і ти з гордістю кажеш: «Так, я українець, українка!».



Плекаймо свою мову, любімо її красу і мелодійність! Тільки в українській серед усіх східнослов’янських мов є кличний відмінок і буква Ї. Вона багата на синоніми і зменшувано-пестиві слова! Етнографи кажуть, що українською наш народ склав понад 200 тисяч пісень. А сьогодні – ми даємо поштовх подальшому розвитку української пісні і слова – ми віддаємо їм наші радіо- і телевізійні ефіри, наші серця.
У День української писемності та мови бажаємо всім не тільки писати українською, а й думати, говорити, творити!
Текст радіодиктанту для самоперевірки буде опублікований на сайті ukr.radio 11 листопада.
Якщо ж ви хочете, щоб диктант перевірили фахівці, ви можете:
- надіслати паперового листа на адресу: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
- Сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) і надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт на сайті ukr.radio.
[pdf_preview pdf_url=”https://www.nrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/11/IMG_7324-1_compressed_removed.pdf” pdf_id=”2335655″]