Київ приймав гостей щорічного зібрання національних телерадіорегуляторів країн-членів Чорноморського регіону (BRAF).
6-го вересня в Києві, у конференц-залі готелю «Хрещатик», Національна рада вітала делегатів з 8 країн та секретаріату ОЧЕС на черговому Четвертому засіданні Форуму BRAF. У цьому зібранні взяли участь представники регуляторних органів в сфері медіа Азербайджану, Албанії, Вірменії, Грузії, Молдови, Сербії, Румунії, Туреччини та України.
Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов, відкриваючи захід, зазначив: «За час свого існування Форум став ефективною платформою діалогу між регуляторними органами з найактуальніших проблем у сфері телерадіомовлення Причорноморського регіону.
Важливим кроком до визнання нашої регіональної мережі було надання в 2012 році BRAF статусу спостерігача у Керівному комітеті Ради Європи з питань ЗМІ та інформаційного суспільства (CDMSI). Над цим активно працювали Міністерство закордонних справ та Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.
Головними трендами для регуляторів є робота із новим законодавством, перехід на цифрове мовлення, перспективи розвитку нових медіа, захист неповнолітніх від потенційно шкідливого контенту. Ці питання життєво важливі не лише для країн Причорноморського регіону, але й для всього європейського аудіовізуального простору в цілому. Тому відкритий діалог та обмін досвідом є, безумовно, ціннісним».
Голова Секретаріату BRAF Хаміт Ерсой підкреслив унікальність регіонального об’єднання для роботи на рівні таких міжнародних організацій як Європейська платформа регуляторних органів та профільні комітети Ради Європи. «Наш спільний голос буде значимішим та впливовішим. Проблеми та ініціативи країн перегукуються, й ми можемо багато допомогти один одному для успішного розвитку медіа кожної країни-учасниці».
Коментуючи відкриття Форуму, заступник голови Національної ради Лариса Мудрак підкреслила, що він є унікальною базою для регуляторів країн-сусідів на шляху до євроінтеграції. І сьогодні це особливо важливо для України, коли вона виконує всі необхідні вимоги перед вирішальним самітом Україна – ЄС щодо асоційованого членства.
Країни представили звіти розвитку за 2012 рік та перше півріччя 2013 року. Звіти всіх країн-учасниць міжнародної організації буде оприлюднено на сайті BRAF (www.braf.info) та на сайті Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення (www.nrada.gov.ua/braf). Пріоритетом для всіх країн-учасниць за звітний період стали теми розвитку національних законодавств, цифрових проектів та перспектив нових медіа.
Особливим напрямом діяльності роботи регуляторів є захист дітей від потенційно шкідливого контенту. Країни працюють над спільною декларацією щодо захисту дітей. Упродовж нинішнього засідання міжнародного форуму BRAF цю декларацію буде ухвалено.
Довідково: Форум регуляторних органів з питань телерадіомовлення країн Причорноморського регіону створено 2008 року в рамках Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). Постійний секретаріат Форуму міститься в Туреччині.
Рішення щодо створення BRAF було схвалено на засіданні Робочої групи з питань інформації та комунікаційних технологій ОЧЕС, яке проходило у Києві 4-5 грудня 2007 року, і на зустрічі Ради Міністрів закордонних справ країн-членів ОЧЕС у Києві 17 квітня 2008 року.
Мета створення BRAF – сприяння діалогу між регуляторними органами у сфері телерадіомовлення, підтримка співпраці між ними, забезпечення обміну інформацією, поглядами та досвідом з актуальних питань розвитку аудіовізуальних медіа.
Країни-члени BRAF: Республіка Албанія, Республіка Вірменія, Азербайджанська Республіка, Республіка Болгарія, Грузія, Грецька Республіка, Республіка Молдова, Румунія, Російська Федерація, Сербська Республіка, Турецька Республіка та Україна.
Торік у Форумі головувала – Албанія, 2011-го – Грузія, 2010-го – Греція, проте через економічну кризу щорічне засідання Форуму тоді не відбулося.
25–26 травня 2012 року в місті Тирані (Албанія) Національна рада з питань телерадіомовлення Албанії провела чергове засідання Форуму, на якому Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення було запропоновано очолити об’єднання у 2013 році.