Безпечний інформаційний простір для дітей: регулятор презентує рекомендації для медіа

24.02.2025

Як уникнути медіатравматизації дітей у часи війни? Чому гендерна чутливість у медіа – не просто тренд, а необхідність? Відповіді на ці запитання шукатимуть учасники заходу в рамках проєкту «Компетентні медіа – демократичне і толерантне суспільство», який організовує Національна рада. 4 березня експерти презентують рекомендації для медіа щодо створення контенту, вільного від шкідливих стереотипів та психологічно безпечного для дитячої аудиторії.

Для продовження діалогу на тему розбудови безпечного і толерантного інформаційного суспільства в Україні та з метою імплементації нових законодавчих норм щодо захисту дітей у медіа Національна рада й далі працює над проєктом «Компетентні медіа – демократичне і толерантне суспільство».

У його рамках відбудеться презентація рекомендацій для медіа, які стосуються недопущення використання гендерних стереотипів та запобігання медіатравматизації дітей. Захід відбудеться 4 березня (вівторок) з 11:00 до 13:00 у Національній раді (вул. Прорізна, 2) у двох форматах – офлайн і онлайн.

Рекомендації щодо гендерно чутливого підходу в медіа для дитячої аудиторії були підготовлені Національною радою у співпраці з громадянським суспільством та представниками медіа. Їх представить голова правління ГО «Жінки в медіа» Ліза Кузьменко. Завдяки дотриманню цих рекомендацій медіа допомагатимуть дітям розвиватися у безпечному середовищі, вільному від обмежувальних гендерних стереотипів, сприяючи формуванню рівноправного і відкритого суспільства.

Рекомендації для медіаіндустрії «Як запобігти медіатравматизації дітей в умовах війни» розроблені фахівцями Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України за редакцією медіапсихологині Любові Найдьонової на основі ґрунтовного наукового дослідження, яке стосується впливу висвітлення війни в медіа на психологічний стан дорослих і травматизацію дітей.

До заходу запрошуються представники суб’єктів у сфері медіа – медіаменеджери, випускові редактори, журналісти, репортери, контентмейкери, працівники ньюзрумів та представники громадських об’єднань, державних органів, що опікуються правами людини, фахові психологи.

Зареєструватися для участі в презентації можна до 28 лютого до 17.00, написавши на електронну адресу сектору роботи з громадськими об’єднаннями, органами співрегулювання та суспільним мовником Національної ради: sectornru@nrada.gov.ua

Участь у заході можлива також онлайн у форматі Teams-конференції (посилання буде надіслано напередодні зареєстрованим учасникам).

Додаткова інформація – за телефоном: (044) 234-97-99.

Акредитація: медіа, які мають бажання висвітлити захід, просимо акредитуватися у відділі комунікацій та зв’язків з медіа за телефоном (044) 278-75-75, (099) 308-01-02 або через електронну пошту: presstvr@nrada.gov.ua до 12.00 3 березня.

Стежити за перебігом презентації можна на YouTube-каналі Національної ради.


Перейти до вмісту