Бельгійський досвід регулювання медіа, спільні інтереси, розширення співпраці – ключові результати зустрічі медіарегуляторів України та Бельгії

17.12.2023

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк 15 грудня відвідала VRM, бельгійський медіарегулятор, який опікується інфопростором нідерландськомовного регіону Фландрія (Vlaamse Regulator voor de Media). Зустріч з партнерами була присвячена обговоренню співпраці на шляху України до членства у Європейському Союзі.

Фламандські колеги розповіли про особливості своєї роботи, законодавство та правила регулювання. Також на зустрічі розглянули питання, що становлять спільний інтерес для обох органів. Зокрема йшлося про кейси, з якими стикається Національна рада у процесі імплементації Закону України «Про медіа», який реалізує європейську аудіовізуальну директиву.

Відбувся взаємний обмін досвідом та було домовлено про подальший обмін практиками й тісні контакти, що будуть дуже помічними з огляду на рішення Європейської ради відкрити переговори щодо членства України у Європейському Союзі. Для українського медіарегулятора важливим є ознайомлення з процесом провадження на національному рівні європейських актів – DSA (Закону про цифрові послуги) і EMFA (Європейського акта про свободу медіа).

Напередодні Ольга Герасим’юк також мала на полях ERGA зустріч із Головою Вищої аудіовізуальної ради Бельгії (Le Conseil Supérieur de l’Audiovisuel, CSA) Карімом Ібуркі, що опікується франкофонним регіоном Валлонія, обговорили питання новел європейського медійного законодавства та домовилися про подальші зустрічі і консультації.