25 – 27 травня Рада Європи організувала для працівників Національної ради експертний семінар

25.05.2015

У РАМКАХ СПІЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА РАДИ ЄВРОПИ «ЗМІЦНЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ» 25 – 27 ТРАВНЯ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ В ОБЛАСТЯХ І ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ ТРИВАЄ ЕКСПЕРТНИЙ СЕМІНАР «РЕГУЛЯТОРНІ ПОВНОВАЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД». З ВІТАЛЬНИМ СЛОВОМ ПІД ЧАС ВІДКРИТТЯ ЗАХОДУ ВИСТУПИВ ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ЮРІЙ АРТЕМЕНКО. У СЕМІНАРІ ТАКОЖ БЕРУТЬ УЧАСТЬ ЧЛЕНИ РЕГУЛЯТОРНОГО ОРГАНУ, ПРЕДСТАВНИКИ ІНШИХ ДЕРЖАВНИХ СТРУКТУР.

У рамках Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» 25 – 27 травня для представників Національної ради в областях і працівників апарату регуляторного органу триває експертний семінар «Регуляторні повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Європейський досвід». З вітальним словом під час відкриття заходу виступив голова Національної ради Юрій Артеменко. У семінарі також беруть участь члени регуляторного органу, представники інших державних структур.

У перший день семінару мова йде про перехід від аналогового до цифрового мовлення, забезпечення безпеки інформаційного простору, взаємодію з регуляторним органом, плани та перспективи розвитку медіа-сфери. Представники регуляторних органів європейських країн поділяться своїм досвідом вирішення порушених питань, допоможуть по-новому подивитися на знайомі аспекти діяльності вітчизняного регулятора у сфері телебачення і радіомовлення.

Так, про завершальну фазу цифрового переключення у Східній Європі, основні виклики, що постають у цьому процесі розказав Ільхам Газі, начальник відділу наземного мовлення Міжнародного союзу електрозв’язку, інженер радіозв’язку. Із можливістю забезпечення радіочастотним ресурсом цифрового наземного телерадіомовлення на прикладі Волинської області ознайомив начальник відділу радіомовної служби ДП «Український державний центр радіочастот» Олександр Бондаренко. Також у питанні переходу на цифровий стандарт мовлення будуть представлені здобутки Угорщини і Польщі.

Аінарс Дімантс, голова Національної ради Латвії з питань електронних мас-медіа, презентує учасникам семінару повноваження латвійського регулятора у сфері захисту інформаційного простору.

На семінар запрошено представників провайдерів програмної послуги. Вони розкажуть про механізм взаємодії з Національною радою, поінформують про спільну з регулятором реалізацію ініціатив галузі.

Семінар стане особливо цікавим і корисним для нещодавно призначених представників Національної ради в областях, адже тут вони отримають можливість швидше ознайомитися з особливостями регулювання медіа-галузі в Україні, процесами, що відбуваються на ринку, і перейняти досвід своїх колег.