«20 днів у Маріуполі» повернули в міжнародну телеверсію церемонії «Оскар»

20.03.2024

«Суспільне Культура» і мовники-транслятори інших країн отримали виправлену міжнародну телеверсію церемонії вручення нагород премії «Оскар»: організатори повернули епізод із перемогою «20 днів у Маріуполі» українського режисера Мстислава Чернова. «Суспільне Культура» покаже скорочену телеверсію у п’ятницю, 22 березня, о 20.00.

Після звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та звернення щодо цього і Суспільного мовника організатори премії − Американська кіноакадемія і Disney (здійснює міжнародне ліцензування шоу) − доповнили телеверсію номінацією «Найкращий повнометражний документальний фільм» і надали оновлену скорочену версію телеканалам-трансляторам у всьому світі. В Україні це − «Суспільне Культура».

«Це правильна відповідь організаторів премії в час, коли всі демократії світу шукають засобів зупинити безумство агресії, що ставить під загрозу глобальний світовий порядок, переможна стрічка команди Мстислава Чернова є потужним і пронизливим посланням до людства про жах війни, про неможливість мовчання, про високий подвиг тих, чиє велике серце виявилося сильнішим за орду вбивць. Ця перемога вже вписана в історію кінопремії на її головній сторінці. Вітаємо розуміння, солідарність та рішення Американської кіноакадемії та Disney − і запрошуємо до перегляду церемонії», − сказала голова медіарегулятора Ольга Герасим’юк.