Звернення Національної ради до керівництва Walt Disney Company

12.03.2024

Марку Паркеру

Голові The Walt Disney Company

Бобу Айгеру

Головному виконавчому директору The Walt Disney Company

Панове,

Рівно два роки тому, 10 березня 2022 року, світ дізнався, що The Walt Disney Company зупинила всі свої бізнеси в Росії у відповідь на воєнну агресію щодо України.

«З огляду на безперервний напад на Україну та ескалацію гуманітарної кризи, ми вживаємо заходів, щоб призупинити всі інші підприємства в Росії», – йшлося в заяві представника Disney.

Ми зі свого боку відчували і висловлювали неймовірну вдячність за це рішення, за підтримку боротьби України, за обрання сторони світла у ці трагічні часи.

Днями всі українці з величезним підйомом зустріли новину про визнання стрічки «20 днів в Маріуполі» переможцем у номінації «Best Documentary Feature». Промову режисера фільму Мстислава Чернова цитували майже всі медіа у демократичних країнах.

Однак зараз зʼясувалося, що у скороченій міжнародній ефірній версії цієї події немає! Сьогодні всі демократії світу підтримують будь-яку можливість протистояти воєнній агресії, що загрожує мирному світовому порядку. У цей момент ваш персонал ухвалює видалити частину церемонії, де журналісти отримують нагороду за повнометражну документальну стрічку, яка розповідає про жахи й нелюдську жорстокість війни! І цей момент, який викликав колосальну емоцію в залі кінотеатру DOLBY і в численних дописах протягом дня у мережі інтернет, не побачать глядачі у багатьох країнах Східної півкулі і ті глядачі на земній кулі, хто дивитиметься Церемонію у подальших численних показах.

Нам важко повірити, аби таке рішення персоналу студії було би політично вмотивованим рішенням, погодженим керівництвом компанії. Ми також уже знайомі з поясненнями Студії про попереднє планування скороченої версії та гадаємо, що воно цілком могло би бути лише попереднім. А також з розумінням ставимося до рішення українського суспільного мовника продемонструвати в Україні цей епізод – це має особливе значення в нашій країні, охопленій смертельним вогнем ворожих бомбардувань.

Відтак ми звертаємося з проханням створити і розповсюдити серед мовників оновлену міжнародну версію, в якій буде збережено фрагмент з номінацією «Best Documentary Feature».

Зі сподіваннями на розуміння,

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Текст листа англійською мовою.