16 лютого – День військового журналіста

16.02.2024

Світ дивиться на війну очима журналістів, операторів, фотокореспондентів. Завдяки їм ми дізнаємося про страшні події війни. Кадри з передової, наслідки обстрілів, розбомблені будинки, травмовані люди, стерті з лиця землі населені пункти – вони завжди там, аби показати усьому світові обличчя російського окупанта. 

Сьогодні ми дякуємо військовим журналістам за їхню сповнену ризику для життя справу. Щоб отримати оперативну й достовірну інформацію з районів бойових дій, -вони там, де найважче, найнебезпечніше. Їхні репортажі – це фіксація злочинів проти України.

Нині й багато цивільних журналістів відчули на собі, що таке воєнна журналістика. Вони поспішають на місце подій, забуваючи про страх і ризик, щоб зафіксувати наслідки прильотів і обстрілів. Єдина їхня зброя – камери, мікрофони і фотоапарати.

У цей день також хочемо віддати шану журналістам, які загинули, виконуючи свій професійний обов’язок. За даними Комітету захисту журналістів (CPJ), у 2023 році загинуло 99 журналістів і працівників медіа. Ворог боїться правди, а тому намагається всіляко її приховати.

Дякуємо вам усім! Ваша справа – цінна і дуже потрібна!