Звіт Національної ради щодо втрат у телерадіоінформаційній сфері внаслідок окупації Криму посилить позицію України на міжнародній арені

27.03.2018

Презентований Національною радою та Міністерством інформаційної політики 27 березня  звіт щодо порушення і втрат у сфері телерадіомовлення в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі після окупації стане важливим інструментом посилення позиції України на міжнародній арені з погляду захисту власних національних інтересів. Таку думку висловили представники громадськості і державних органів, які взяли участь у круглому столі, присвяченому цьому питанню.

Зібрані матеріали стануть доказовою базою і ґрунтовною підтримкою політичних заяв. На  підставі цього фактажу із представниками європейської спільноти можна буде говорити про запровадження  санкцій проти тих фізичних і юридичних осіб Російської Федерації, які брали участь у захопленні частот українських телерадіокомпаній.

«Саме зараз, на нашу думку, час для того, щоби створити нову форму тиску на Російську Федерацію. Ми зібрали достатньо доказів того, що Російська Федерація порушує міжнародне право, і в тому числі у сфері телерадіомовлення», – висловився член Національної ради Сергій Костинський. Тому актуальною є вимога внести  до санкційних списків телерадіокомпанії, які є ліцензіатами Роскомнадзору, їх керівників, а також керівників Роскомнадзору, котрі ухвалювали рішення щодо розподілу радіочастотного ресурсу.

За словами Посла з особливих доручень МЗС України Надії Цок, підхід Європейського Союзу до введення санкцій передбачає їх запровадження до вкрадених підприємств. У цьому разі можна було б говорити про недопуск російських телерадіоорганізацій до мовлення на території ЄС.

Сприяти введенню санкцій на європейському рівні, на думку медіа-координатора громадської організації «Кримська правозахисна група» Ірини Сєдової, мало б стати вивчення контенту російських мовників у Криму. Адже вони розпалюють ворожнечу між громадянами України на окупованій Російською Федерацією території і громадянами, які живуть на материку. Крім того, пропаганда добровільного призову в російську армію серед громадян України  є воєнним злочином.

Упродовж місяця Національна рада доопрацює Звіт з урахуванням озвучених пропозицій, і рекомендовані шляхи захисту національних інтересів України в Криму  будуть презентовані широкій громадськості. Також Звіт буде розіслано державним інституціям для його подальшого використання для відстоювання позиції нашої держави на міжнародному рівні.


Перейти до вмісту