Звіт Австрії з виконання Рекомендацій РЄ щодо свободи в інтернеті підтверджує достатній рівень її забезпечення в цій країні

31.07.2018

Національна рада постійно інформує вітчизняну медіа-спільноту про основні напрями діяльності у сфері медіа інституцій Ради Європи, Європейського Союзу, регуляторів європейських країн та журналістських об’єднань. Нині представляємо Звіт Австрії, підготовлений на виконання Рекомендації Ради Європи CM / Rec (2016) 5 щодо свободи в інтернеті.

Як повідомлялося раніше, Європейська Комісія 19 липня 2018 року ухвалила рішення про надсилання офіційних повідомлень 17 державам-членам (серед них і Австрія) щодо повного транспонування норм першої частини законодавства Європейського Союзу про кібербезпеку до їхніх національних законодавчих положень. 11 європейських країн ще раніше повідомили Європейську Комісію про повну імплементацію  цих положень Директиви.

На замовлення Федеральної канцелярії Австрії підготовлено Звіт, який ґрунтується на детальному дослідженні (масштабне опитування всіх зацікавлених сторін, як представників приватного сектора, громадянського суспільства, наукових кіл, так і спеціалістів технічної сфери), що було проведено двома незалежними експертами – професорами Берком і Траппельом (Університет Зальцбурга).

Загалом дослідження показало, що в Австрії на достатньому рівні гарантовано свободу інтернету, а також дотримуються необхідні юридичні вимоги та умови, передбачені відповідною Рекомендацією РЄ.

Докладна інформація за посиланням.

Ілюстрація з сайту hivos.org