Звернення Національної ради до виробників і постачальників телевізійних приймачів, медіаплеєрів, а також смартфонів та інших сучасних пристроїв

14.01.2021

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звертається до виробників і постачальників телевізійних приймачів, медіаплеєрів, а також смартфонів та інших сучасних пристроїв, які дозволяють використовувати спеціальні програми для прийому і перегляду медіаінформації з використанням мережі Інтернет, з наполегливим проханням якнайшвидше відмовитися від постачання такої техніки з території Російської Федерації, так само, як і техніки, яка виробляється для реалізації та використання на території РФ.

Як відомо, уряд країни-агресора затвердив 31.12.2020 перелік програм для електронних обчислювальних машин, які мають бути попередньо встановлені на окремі види технічно складних товарів. Що це означає?

На телеприймачі с функцією Smart TV, або які мають операційні системи, що дають змогу додавати і використовувати застосунки, будуть встановлені застосунки для перегляду низки телеканалів та сервісів, які заборонені для розповсюдження на території України відповідно до Указу Президента України від 14 травня 2020 року № 184/2020 «Про введення в дію рішення РНБО України від 14 травня 2020 року «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Також звертаємо увагу, що на смартфони та інші портативні пристрої, вироблені в РФ, або вироблені для реалізації і використання на території РФ, будуть встановлені застосунки від компаній, які підпадають під санкції на території України відповідно до згаданих вище указу Президента і рішення Ради національної безпеки і оборони України.

Ми звертаємося до мереж роздрібної торгівлі та приватних підприємців також припинити практику встановлення програм, які дозволяють переглядати заборонені канали або користуватися забороненими сервісами, під час продажу електронних пристроїв кінцевому споживачеві.

Національна рада звернулася до Кабінету Міністрів України та РНБО з проханням докласти швидких і ефективних зусиль, аби запобігти постачанню такої техніки до України, інакше це призведе до створення додаткових ризиків для громадського спокою, посилить інформаційних вплив держави-агресора, дасть новий поштовх розвитку піратства в Україні.

Ми готові до конструктивного діалогу з виробниками телевізійного обладнання і докладемо всіх зусиль для попередження негативних наслідків рішень уряду країни-агресора.