Зроблено перший крок для впровадження цифрового радіомовлення в Україні

21.12.2017

Оголосивши конкурс на цифрове радіомовлення в Києві, Національна рада зробила перший крок для впровадження нової технології поширення радіосигналу в Україні. Про це йшлося під час брифінгу Національної ради 21 грудня.

 На конкурс виставлено 14 місць у каналі 7-D, на якому буде забезпечено синхронне мовлення двох передавачів. Це дає можливість для появи у Києві 14-ти нових нішевих і форматних радіостанцій, повідомив член Національної ради Сергій Костинський.

Для реалізації проекту впровадження цифрового радіо в Києві будуть встановлені цифрові передавачі на об’єктах Концерну РРТ протягом двох років. На першому етапі – у січні–червні 2018 року в Києві будуть установлені два передавачі потужністю 2 і 1 кВт, тож у другій половині наступного року буде запущено мовлення перших радіостанцій. Ще через рік планується встановити передавач у Броварах, що значно покращить охоплення сигналом лівого берега України.

Оператором багатоканальної мережі буде Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Компанія має найкраще ресурсне забезпечення з погляду організації та технічної підтримки мовлення як у Києві, так і на всій території України. Для розгортання мережі Концерн РРТ планує закупити сучасне передавальне обладнання та обладнання мультиплексування від провідних вітчизняних виробників і виробників Німеччини, Італії, Словенії.

Перший конкурс на цифрове мовлення в Україні отримав позитивну оцінку від глобальної галузевої організації  «WorldDAB», зауважив Сергій Костинський.  Він процитував листа Патріка Хеннона, президента цієї організації:  «Ми тішимось новинам про те, що Україна розпочинає впровадження цифрового радіомовлення у стандарті DAB+ в м. Києві. Стандарт DAB + міцно утвердився як основна платформа, яка формуватиме майбутнє радіо в Європі та у всьому світі, і це чудова новина, що Україна нарешті приєдналась до цих зрушень».

У Києві нині працюють 38 аналогових радіостанцій загальною потужністю випромінювання 93 кВт.  При впровадженні цифрового радіо для забезпечення аналогічного обсягу мовлення буде достатньо від 2-х до 6-ти радіопередавачів загальною потужністю до 10 кВт.

Сергій Костинський назвав переваги впровадження цифрового радіомовлення. Вони такі:

  • значне збільшення різновиду програм і різноманітності радійних форматів, доступних для радіослухачів міста, завдяки використанню смуги частот 174 – 230 МГц;
  • стимулювання розвитку ринку: забезпечення нових незалежних (нішевих, регіональних) радіостанцій з можливістю мовити в Києві в умовах вичерпаності радіочастотного ресурсу в діапазоні 87,5 – 108,0 МГц;
  • збереження мовлення телерадіокомпаній, які мають ліцензію на мовлення в Києві в УКХ-діапазоні й переживають кризу через непопулярність діапазону і відповідно мають відтік радіослухачів;
  • підвищення якості обслуговування потреб радіослухачів через організацію мовлення радіостанцій з використанням інноваційних технологій;
  • зменшення енергоємності радіомереж при збільшенні кількості програм;
  • створення умов для розвитку додаткового напряму промисловості у сфері виробництва передавачів і приймачів.

Стандарт T-DAB рекомендований Європейською радіомовною спілкою як загальноєвропейська система. Смуга частот – 174 – 230 МГц. ІІІ діапазон виділений під потреби системи T-DAB згідно з Регіональною угодою «Женева – 2006».

https://e.issuu.com/embed.html#31564444/56632688

Перейти до вмісту