Зміни в діяльності мовників і актах, що регулюють медіасферу – про рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 3 листопада

03.11.2022

Національна рада на засіданні 3 листопада ухвалила рішення про надання дозволу на тимчасове мовлення на період воєнного стану двом компаніям, а також внесла зміни до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Два регуляторні акти регулятор пропонує громадськості для обговорення. Представників галузі вирішили нагородити Почесною грамотою Національної ради з нагоди професійного свята. Про основні рішення, ухвалені на засіданні, далі.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію, мужні дії з відновлення телевізійного і радіомовлення, особистий внесок у боротьбу проти військової агресії ворога та з нагоди професійного свята – Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку – Національна рада вирішила нагородити Почесною грамотою працівників апарату, а також представників галузі. Зокрема, нагороди отримають:

  • колектив Вінницької філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення;
  • колектив Дніпропетровської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення;
  • колектив Донецької філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення;
  • колектив Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення;
  • колектив Одеської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення;
  • колектив Сумського обласного відділу Північно-Східної філії Українського державного центру радіочастот;
  • колектив Харківської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення;
  • колектив Міської телестудії «Миргород», м. Миргород Полтавської області;
  • колектив Приватного акціонерного товариства «Шосткинська телекомпанія «Телеком-Сервіс», м. Шостка Сумської області;
  • колектив Товариства з обмеженою відповідальністю «Макснет»,
    м. Харків;
  • колектив Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Всім радіо» (позивні «О’КЕЙ»), м. Хмельницький;
  • колектив Комунального підприємства «Телекомпанія Умань», м. Умань Черкаської області;
  • Гноєвий Андрій Миколайович, програмний і комерційний директор Товариства з обмеженою відповідальністю Телерадіокомпанії «НІС-ТВ», м. Миколаїв;
  • Голованова Наталя Вікторівна, спеціаліст секретаріату представника Національної ради у Харківській області;
  • Демченко Олена Анатоліївна, представник Національної ради у Дніпропетровській області;
  • Депа Роман Анатолійович, директор ТОВ «Володимир-Волинське агентство телевізійного мовлення «Володимир» із 2005 по 2018 роки, м. Володимир-Волинський Волинської області;
  • Марченко Олександр Анатолійович, т.в.о. продюсера Філії АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Регіональна дирекція UA:Донбас»;
  • Невідомський Ігор Вікторович, відеооператор ТОВ Телерадіокомпанії «НІС-ТВ», м. Миколаїв;
  • Поломарчук Олександр Анатолійович, директор ТОВ «Телерадіокомпанія «ТІМ», м. Умань Черкаської області;
  • Попович Наталія Олександрівна, директор-редактор
    Приватного підприємства «Городоцький районний телерадіопресцентр» (логотип: «4ГТБ», позивні «Городоцький телерадіопресцентр»),
    м. Городок Хмельницької області;
  • Сотник Наталія Леонідівна, директор «Radio JAZZ» (ТОВ “Ч К”), ведуча ранкового шоу «Камтугеза» на «Радіо РОКС-Україна» (Приватне підприємство Фірма «Лямін», м. Київ);
  • Тромса Святослав Олегович, журналіст комунального підприємства Київської міської ради «Телекомпанія «Київ», м. Київ.

Національна рада запропонувала на громадське обговорення два проєкти регуляторних актів – зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору і зміни до порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення.

Доповнення внесені до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. За результатами аналізу поданих документів і моніторингу іноземних телеканалів в Україні дозволено ретранслювати ще 10 іноземних програм – Deutsche Welle (англійська і німецька версії), France 24, SEA TV,  blue HUSTLER, CBS Reality, JIM JAM, FOX, FOX LIFE, TRACE SPORTS STARS. Отже, в оновленому Переліку нині вже 84 іноземні канали.

Національна рада знову видала дозволи на тимчасове мовлення на період дії воєнного стану в Україні. Відповідно до Положення про особливості процедури ліцензування у період дії воєнного стану в Україні такі дозволи отримала Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України (позивні «Армія FM – військове радіо»), м. Київ. Вона мовитиме на частотах 102,3 МГц у м. Білій Церкві, 106,4 МГц – у м. Івано-Франківську, 90,2 МГц – у м. Луцьку, 106,1 МГц – у м. Павлограді, 105,7 МГц – у м. Рівному, 91,7 МГц – у м. Тернополі, 100,6 МГц – у м. Черкасах, 100,6 МГц – у м. Чернігові. Також ТОВ «Ми-Україна» (логотип «МИ-УКРАЇНА»), м. Київ, дозволено мовити на воєнний час на вільному каналі цифрової телемережі МХ-2 у стандарті DVB-T2. Термін дії цих дозволів – 1 рік із дати ухвалення рішення.

Національна рада переоформила 7 ліцензій ТОВ «Телеканал «Прямий» на супутникове, ефірне, багатоканальне теле- і радіомовлення у зв’язку зі зміною власника, кінцевого бенефіціарного власника (контролера) і переліку пов’язаних осіб. Зафіксовано, що кінцевим бенефіціарним власником компанії є Глуховська Світлана Миколаївна замість Порошенка Петра Олексійовича. Такі самі зміни стосувалися і ТОВ «Телерадіокомпанія ТРТ-ТБ» (логотип «ТРТ»), м. Трускавець Львівської області.

Телеканал «УНІАН ТБ» – ТОВ «ГРАВІС», м. Київ, – переходить від аналогового до цифрового стандарту мовлення. Відповідні зміни були зафіксовані рішенням регулятора в ліцензії компанії. Мовник працюватиме в багатоканальній телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) і транслюватиметься на території м. Києва і прилеглих районів.

Двом радіокомпаніям із Львівщини і Сумщини Національна рада продовжила ще на 7 років термін дії їхніх ліцензій. Це – ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля» (позивні «Львівська хвиля – радіо нашого міста»), м. Львів, і ТОВ ТРК «Укрмаіл» (позивні «Експрес радіо»), м. Конотоп Сумської області. «Львівська хвиля» далі мовитиме на частоті 100,8 МГц у Львові, а «Експрес радіо» – на 106,2 МГц у м. Конотопі.

Водночас кілька ліцензіатів звернулися до Національної ради з клопотанням про анулювання їхніх ліцензій. ПрАТ «ТРК «Право А/ТВК», м. Харків, яке мовило на 11 ТВК у м. Харкові, припинило свою діяльність через скрутне фінансове становище. ПП «ТРК «НТК» (логотип «НТК»), м. Коломия Івано-Франківської обл., і ПП «Телерадіоорганізація «Тернопіль-медіа» (логотип «ТЕРНОПІЛЬ 1»), м. Тернопіль, анулюють ліцензії на ефірне і кабельне мовлення відповідно і далі поширюватимуть свої програми у цифровому стандарті.  Деражнянська районна студія телебачення TV-43 (логотип «ТВ 43»), м. Деражня Хмельницької обл., просить анулювати ліцензію на ефірне телебачення на 43 ТВК у цьому місті, оскільки компанію ліквідовано. Підставою для анулювання проводової ліцензії КП «Радіоредакція «Слово», м. Борислав Львівської обл., стало припинення надання послуг оператором.

Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.