Журналісти Рівненської ОДТРК шукають легенди

19.09.2011

Рівненська обласна державна телерадіокомпанія підготувала для своїх глядачів черговий сюрприз. Третім новим телевізійним проектом сезону-2011 стала програма «У пошуках легенд». Вона відкриє глядачам таємниці легенд, які здавна побутують на Рівненщині.

Перша програма циклу розповіла про Острозькі підземелля. Творчій групі вдалося докопатися до неймовірних фактів.

«Готуючись до зйомок і вивчаючи легенди княжого Острога, я познаходив достатньо цікавих історій, які хотілося донести до глядача, – каже автор програми Михайло Просюк. – Але зовсім не передбачав, що в процесі зйомок виявимо так багато сенсаційних подробиць. Тепер навіть важко уявити, скільки відкриттів чекає на нас попереду, адже збираємося шукати легенди в усіх куточках області. Ставимо за мету їх не тільки знайти, а й розкрити в абсолютно новому світлі. Так, щоб навіть ті, хто знає ту чи іншу легенду, по новому її для себе відкрили».

Ідея створення циклу «У пошуках легенд» у телевізійників визрівала поступово, в процесі роботи над іншим телепроектом – відомою місцевому глядачеві туристично-краєзнавчою програмою «Мандри».

Щоразу приїжджаючи на новий об’єкт зйомок творча група натрапляла на містичні оповіді, які місцеві жителі розповідали без найменшого сумніву в їх правдивості. Концепція програми «Мандри» не передбачає глибокого дослідження таких історій. А тому в журналістів державного каналу й виникла потреба створити принципово новий цикл передач, котрий би відрізнявся стильовими рішеннями. Адже відтворити за допомогою технічних засобів, наприклад, присутність привидів, чи страждання зачарованої і замкнутої у вежі діви непросто. Для цього потрібне кардинально інше, свіже режисерське бачення.

Несподіванкою для глядача і своєрідною «фішкою» програми є її резюме. В ньому автори проекту аналізують правдивість легенд у своєму неповторному стилі.