До кінця 2017 року Національна рада в рамках реалізації проекту мовлення громад оголосить ще кілька конкурсів для потреб місцевого мовлення, на яких будуть виставлені додаткові частоти. Про це йшлося 10 жовтня на прес-конференції, у якій взяли участь голова Національної ради Юрій Артеменко і член Національної ради Сергій Костинський.
Першим практичним етапом реалізації започаткованого проекту “Мовлення громад” стало підбиття підсумків конкурсу на місцеве мовлення, що відбувся 5 жовтня, повідомив Юрій Артеменко.
«Національна рада взяла курс на відновлення місцевого радіомовлення. За результатами першого конкурсу в 19 населених пунктах України з’являться перші місцеві ефірні FM-радіостанції, які мовитимуть цілодобово. Ці радіостанції будуть створювати локальний контент, ретранслюватимуть програми Українського радіо і забезпечать оповіщення населення», – сказав голова Національної ради.
Він зазначив, що регулятор принципово змінив підходи до організації конкурсів. Якщо раніше в конкурсах на FM-частоти на рівних умовах брали участь і загальнонаціональні, і місцеві радіостанції, то сьогодні проведено окремі конкурси за цими категоріями мовлення. Регулятор дав нині шанс розвиватися і працювати 6-ти редакціям проводового радіомовлення, кількість яких в Україні постійно зменшується.
Член Національної ради Сергій Костинський розповів про плани на найближче майбутнє. «До кінця року буде проведено ще два місцеві конкурси, на які будуть виставлені додаткові FM-частоти. На початку року ефірне місцеве мовлення з’явиться в 50-ти населених пунктах, – сказав він. – Зокрема, плануємо повністю «запакувати» локальним радіомовленням всю Харківську область, кожен районний центр регіону».
Таким чином, Національна рада дає поштовх і для розбудови мереж Суспільного мовлення, адже умови конкурсу дозволяють лише ретрансляцію програм Українського радіо. Це також дає можливість забезпечити стратегічну мету зі створення ефективної системи оповіщення, сприятиме об’єднанню України через локальне мовлення та підтримці реформи децентралізації.
Загалом, за словами Сергія Костинського, останнім часом для потреб місцевих мовників Національна рада замовила в УДЦР прорахунок понад ста частот.