Здобутки 2019 року і перспективи розбудови інформаційного простору Сумщини – головні теми наради з ліцензіатами Сумської області

17.02.2020

Представник регулятора підкреслила, що минулого року на конкурс було виставлено 8 додаткових радіочастот, серед яких 3 частоти – для місцевого радіомовлення. Завдяки ініційованому Національною радою проєкту «Мовлення громад» усі редакції проводового мовлення отримали ліцензії на ФМ-мовлення, більшість з них вже розбудували станції і вийшли в ефір. Партнерами місцевих мовників стали «Радіо «Промінь» і «Радіо «Культура». Це сприяло розширенню території покриття області програмами суспільного мовника.

На Сумщині триває поступове згортання аналогового мовлення і розбудова цифрових мереж місцевими та регіональними компаніями, які отримали ліцензії на багатоканальне мовлення. Ліцензіати, які не мають цифрових ліцензій, чекають від Національної ради прорахунку цифрових частот у локальному мультиплексі; виставлення на конкурс в регіональному мультиплексі МХ-5 частот, які належали раніше регіональним компаніям, що мовили із логотипом каналу «112 Україна».

Також Лариса Якубенко ознайомила керівників телерадіоорганізацій із нововведеннями «Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення», які набули чинності 17 січня. Були проаналізовані практичні кейси підготовки документів на участь у конкурсах або переоформлення ліцензій та уточнені вимоги до використання державної мови в ефірі під час трансляції реклами.

Загалом місцеві та регіональні телерадіоорганізації Сумщини беруть активну участь у розбудові інформаційного простору краю. У форматі «круглого столу» ліцензіати обмінялися думками, з’ясували проблемні питання, висловили свої пропозиції щодо їх вирішення і домовилися про обмін радіопродуктом.

Усі ліцензіати отримали від представника пакет документів із методичними рекомендаціями щодо уникнення помилок під час ліцензування та Пам’ятку щодо нових положень “Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення” .