Заява щодо ситуації навколо ТРК «Нова Одеса»

07.08.2012

Українське законодавство не визначає Національну раду, яка здійснює регулювання електронних засобів масової інформації, суб’єктом виборчого процесу. Її роль під час виборчих перегонів чітко обмежена нормами, яких регуляторний орган послідовно дотримується.


У виборчому законодавстві України існує положення, яке зобов’язує телерадіоорганізації державної та комунальної форми власності надавати ефірний час у проміжку між 19 та 22 годинами для проведення передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів (ч. 2 ст. 72 Закону України «Про вибори народних депутатів України»).


У зв’язку з початком виборчого процесу Державний комітет телебачення і радіомовлення України повідомив Національну раду, що в різних регіонах України існують труднощі із виконанням цієї норми, оскільки не всі державні компанії мовлять в ефірі в зазначений час, або ж їм бракує визначеного ліцензією часу для розміщення політичної реклами. Тому Держкомтелерадіо звернувся до Національної ради з проханням розглянути можливість щодо зміни сіток мовлення деяких компаній на час проведення передвиборної агітації.


Відомо, що зміна сітки мовлення будь-якої телерадіоорганізації можлива лише після внесення змін до її ліцензії, що відбувається за заявою. Без такої заяви Національна рада не має права вносити такі зміни.


Колізія з розміщенням політичної реклами в ефірі телерадіоорганізацій, які здійснюють мовлення на одному каналі, повторюється в Україні від виборів до виборів. Якщо компанії домовляються між собою про зміни сітки мовлення на час виборчої кампанії, Національна рада приймає відповідне рішення. В іншому випадку регуляторний орган жодних рішень не ухвалює.


Національна рада не приймала ніяких рішень щодо зміни сіток мовлення одеським телерадіоорганізаціям – Обласній державній телерадіокомпанії та ТРК «Нова Одеса».


Тому заява ТРК «Нова Одеса», яка з’явилася у засобах масової інформації, цитуємо: «Рішення щодо вашого каналу вже прийняте. Про те, що «Новій Одесі» зупинять мовлення, буде оголошене на найближчому засіданні Нацради 15 серпня», а також закиди про тиск на компанію з боку Національної ради – не відповідають дійсності.