Завершився V Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»

30.09.2013

У Харкові відбулося урочисте закриття V Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко», що проходив під патронатом голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

У церемонії взяли участь президент фестивалю, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, його заступник Людмила Давидова, члени оргкомітету, члени журі.

В кінотеатрі імені Довженка на церемонії підбиття підсумків дитячого форуму Сергій Чернов звернувся до учасників свята дитячої творчості: «Фестиваль зібрав однодумців, для яких, безсумнівно, цікавим було спілкування, було чому один у одного навчитися, зустріти давніх друзів і завести нових, щоб через рік знову зустрітися в Харкові. Якщо це так, то я вважаю, що фестиваль вдався». Він підкреслив, що п’ятий фестиваль «Дитятко» зібрав гостей з усіх куточків земної кулі. «Окремо хочу подякувати нашим юним учасникам за ваші дивовижні роботи. Завдяки вам ми, дорослі, можемо побачити і відчути світ зовсім по-новому, ймовірно, навіть заглянути в майбутнє, яке належить вам», – зазначив президент фестивалю.

Голова журі Марина Ланда зауважила: «Всі ми їдемо з фестивалю іншими. І діти, і дорослі. Тому що зарядились теплом і талантом усіх, хто нас оточував щодня. Вчора на творчій зустрічі з дітьми я вкотре повторила своє кредо: потрібно нічого не боятися і не лінуватися, тоді все вийде. Бажаю, щоб усі ми нічого не боялися і не лінувалися. У цьому запорука успіху».

Під час урочистостей присутні мали змогу переглянути роботи, які були зняті і змонтовані на п’ятиденному тренінгу з фінським мультиплікатором Майккі Кантолою, сюжет про організацію CIFEJ.

Також для учасників та гостей виступили творчі колективи «Експресія», «Щасливе дитинство», відомий харківський акордеоніст Іван Нетипенко, переможниця шоу «Україна має талант» Олена Ковтун.

Уперше в історії фестивалю вручено приз від телеканалу Cartoon Network. Приз вручила представник каналу в Україні Олена Литвинова.

На фестивалі вручено два призи від Міжнародного центру фільмів для дітей і молоді СІFEJ – за кращу програму та кращий фільм. Як зазначила президент СІFEJ Фердоз Бульбуліа, два призи на одному фестивалі вручаються вперше за весь період існування СІFEJ.

Також на фестивалі вручені сертифікат від Національної ради України з телебачення і радіомовлення; сертифікат від Московського державного університету та сертифікат на відвідування Страсбургу від Ради Європи.

У 2013 році до оргкомітету Міжнародного телевізійного фестивалю «Дитятко» надійшли заявки від 103 учасників, які надіслали 276 робіт. Лідером у кількості поданих робіт стала номінація «Кращий ігровий фільм дитячої студії», до якої подано 51 роботу.

Учасники представили 5 країн – Україну, Росію, Республіку Білорусь, Болгарію та Молдову. Більшість учасників цього року – це студії з України (72 учасника).