Завершився IV міжнародний дитячий телефестиваль «Дитятко»

02.10.2012

21-25 вересня у Харкові проходив IV Міжнародний дитячий телефестиваль «Дитятко», фундатором якого є президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Фестиваль зібрав фіналістів з України, Росії, Білорусії, що представляли 39 теле- та радіостудій.

«Щиро радий вітати всіх на четвертому Міжнародному дитячому телевізійному фестивалі «Дитятко» – і тих, з ким ми познайомилися на минулих фестивалях, і тих, хто лише сьогодні приєднався до нашої дружньої родини, – привітав учасників фестивалю під час церемонії його відкриття Сергій Чернов.– Фестиваль вже четвертий рік поспіль доводить усім, що саме від нас із вами залежить якість інформаційного простору на екранах. Давайте разом робити його кращим. Адже рівень теле- та радіопрограм не залежить від висоти телевежі, а від розуму та серця, того, хто ці програми створює».

Привітати гостей фестивалю прибув Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, який від імені Президента України Віктора Януковича запевнив присутніх у тому, що найближчим часом розвитку дитячого телебачення в Україні приділятиметься значна увага в рамках конкретної державної програми. Завдяки телефестивалю «Дитятко» у цьому напрямі зроблено чимало.


Програма четвертого фестивалю була заповнена майстер-класами, творчими зустрічами та завданнями. Багато нового й цікавого діти дізналися під час спілкування з медіа-експертом, ведучим політичного ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі ICTV та радіопрограми «Пора року» на радіо “Ера-FM” Андрієм Куликовим; відомим телерадіоведучим, членом Експертної ради Гільдії кінознавців та кінокритиків Росії, членом Євразійської академії телебачення і радіо Давидом Шнейдеровим; харківським композитором Борисом Севастьяновим – автором музики до українських, російських, німецьких фільмів, з-поміж яких – художній фільм «The Lunch Box» (США-Словакія, 2010), що став володарем премії «Оскар»; програмним директором і продюсером Віденського міжнародного фестивалю дитячих фільмів, членом “CIFEJ” Мартіною Лассачер; головою журі телефестивалю «Дитятко», телеведучою каналу «Карусель» («Первый канал. Всемирнаясеть», Росія), автором і ведучою програм «Радіо Росії», художнім керівником «Музичного театру дітей «Веселка», композитором мультсеріалу “Смішарики” Мариною Ландою; режисером Наталією Галузо.


Юні телевізійники й радіожурналісти мали також змогу відпочити під час екскурсій Харковом. Вони відвідали ОСК «Металіст», дитячий зоопарк, покаталися на атракціонах Центрального парку культури та відпочинку ім. Максима Горького, оглянули історичний центр Харкова та місця бойової слави міста.


Усі роботи, які привезли на фестиваль його учасники, жителі Харківщини мали змогу безкоштовно переглянути в кінотеатрах мережі “Кіноцентр” (кінотеатр ім. Олександра Довженка, “Росія”, “Київ”, “Познань”).


За підсумками перегляду робіт фіналістів фестивалю члени журі визначали переможців в основних восьми номінаціях. Серед особливих призів – поїздка до Штаб-квартири Ради Європи у Страсбург, яку вибороли переможці нової номінації фестивалю «Місцеве самоврядування – це ми!» – учні Школи юних журналістів молодіжної громадської організації «Сучасний формат» із Житомира.


Заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, член журі фестивалю Лариса Мудрак під час урочистої церемонії закриття фестивалю «Дитятко» зазначила, що ця мистецька акція посідає важливе місце в розвитку вітчизняного дитячого телебачення. Вона вручила спеціальну нагороду – сертифікат на стажування на одному з національних каналів – дитячій студії телебачення «Перший крок» із Євпаторії.


Загалом з 2009 рокув Міжнародному телефестивалі «Дитятко» взяли участь молоді талановиті телевізійники з 170 дитячих творчих студій з 86 населених пунктів України, Росії, Білорусі та Швейцарії. Щороку збільшується кількість конкурсних робіт, загальне число яких становить 659, розширюється навчальна та культурна програми фестивалю. Цьогоріч у конкурсному відборі фестивалю брали участь 205 робіт 83 студії; 12 студій були з фестивалем від початку його заснування, а 37 студій вперше випробовували себе у конкурсах фестивалю «Дитятко».