Завершився експертний семінар, присвячений питанню прозорості медіа-власності

18.11.2015

18 ЛИСТОПАДА ВІДБУВСЯ ДРУГИЙ ДЕНЬ ОБГОВОРЕННЯ МЕХАНІЗМІВ УПРОВАДЖЕННЯ ЗАКОНУ ПРО ПРОЗОРІСТЬ МЕДІА-ВЛАСНОСТІ В РАМКАХ ЕКСПЕРТНОГО СЕМІНАРУ «ПРОЗОРІСТЬ МЕДІА-ВЛАСНОСТІ: ПИТАННЯ РЕГУЛЮВАННЯ», ОРГАНІЗОВАНОГО СПІЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ РАДИ ЄВРОПИ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ «ЗМІЦНЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ». ВІН БУВ ПРИСВЯЧЕНИЙ НАПРАЦЮВАННЮ РЕКОМЕНДАЦІЙ ДЛЯ РЕГУЛЯТОРА НА КОРОТКУ І ДОВГОСТРОКОВУ ПЕРСПЕКТИВИ.

18 листопада відбувся другий день обговорення механізмів упровадження закону про прозорість медіа-власності в рамках експертного семінару «Прозорість медіа-власності: питання регулювання», організованого Спільною програмою Ради Європи та Європейського Союзу «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні». Він був присвячений напрацюванню рекомендацій для регулятора на коротку і довгострокову перспективи.

Учасники заходу розпочали роботу з ознайомлення з інформацією про відкриті дані й особливості їх оприлюднення державними органами. Здобутки країн світу і перші напрацювання вітчизняних фахівців представив старший проектний спеціаліст, координатор в Україні спільного проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Боротьба з корупцією в Україні» Максим Ключар. Він розповів про вимоги до оприлюднення інформації у формі відкритих даних, технічні аспекти і запевнив, що Україна в цьому питанні рухається нарівні з іншими державами. М. Ключар висловив позитивну думку про оприлюднення Національною радою державного реєстру телерадіоорганізацій і вніс пропозиції щодо можливого удосконалення цього сервісу.

Експерт Ради Європи Жан-Франсуа Фурнимон зробив огляд практик опублікування на сайтах європейських медіа-регуляторів інформації про їхніх ліцензіатів, зокрема форм подачі інформації, рубрикацій, її аналізу тощо. Керівник юридичного департаменту Національної комісії з питань зв’язку Грузії Кахі Курашвілі продемонстрував, як у цьому плані працює сайт грузинського регулятора. Міжнародні медіа-експерти, опираючись на практичний досвід, висловили бачення, яким чином доцільно було б Національній раді організувати процес збору, опрацювання та оприлюднення інформації, розкриття якої вимагає закон про прозорість власності засобів масової інформації. Були також озвучені цікаві випадки з досвіду регулювання ЗМІ у Грузії.

Експертний семінар виявився корисним і засвідчив потребу в подальшій співпраці регулятора з європейськими фахівцями у цій сфері.