Національна рада і Міністерство інформаційної політики в рамках роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення для реалізації завдання з відновлення українського мовлення на тимчасово окупованих і прилеглих до них підконтрольних українському Урядові територіях залучило значну міжнародну допомогу. Останнім проектом стало надання Україні 11 цифрових телевізійних передавачів стандарту DVB-T/T2. Їх встановлення максимально щільно забезпечить покриття українським сигналом лінії розмежування з обох сторін. Про це йшлося на пресконференції Національної ради 15 січня, де було представлено звіт про роботу Комісії упродовж 2015 – 2019 років.
Проєкт міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри» реалізовується в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво і фінансується Агентством Сполучених Штатів з міжнародного розвитку USAID. Виконавцем технічних завдань із налаштування і запуску в роботу наданих 11 передавачів потужністю 1 кВт кожний став Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
Проєкт реалізовується у два етапи. На першому етапі у червні 2019 року чотири отримані передавачі були встановлені на об’єктах Концерну і приватного оператора в Чаплинці, Скадовську і Чонгарі Херсонській області та Гірнику Донецької області. Вони забезпечують трансляцію від чотирьох до семи телевізійних програм.
На другому етапі у грудні 2019 року Концерн РРТ отримав ще сім цифрових телевізійних передавачів. Три з них уже доставлені на об’єкти Концерну РРТ у Донецькій області. Наразі проводяться роботи з підключення передавачів до антено-фідерних систем та енергоживлення. Ще 4 передавачі разом з обладнанням мультиплексування після їх налаштування на необхідні канали і параметри модуляції будуть доставлені в Луганську й Донецьку області у січні 2020 року, повідомив під час пресконференції в.о. генерального директора Концерну РРТ Сергій Мікрюков.
«Концерн дуже прискіпливо, патріотично і максимально опікується розповсюдженням сигналу, бо це не просто якась комерційна робота для отримання доходів, а справді наше завдання із розповсюдження сигналу. Концерн вважає себе дуже важливою складовою цього питання і намагається максимально ефективно, максимально потужно усім своїм ресурсом забезпечувати цю роботу», – сказав Сергій Мікрюков.
Наступним кроком розвитку, на його думку, можливе встановлення двох додаткових передавачів невеликою потужністю до 100 Вт у Костянтинівці і Бахмуті. Вони допоможуть закрити наявні незначні білі плями. Це питання ще далі обговорюватиметься.
Водночас для того, щоб населення краще орієнтувалося в тому, які телеканали і радіостанції доступні в регіоні і яким чином можна приймати їх сигнал, важливо надавати йому більше роз’яснювальної інформації.
Завдяки підтримці USAID, повідомив член Національної ради Сергій Костинський, підготовлено відповідну інформаційну кампанію. Для наших громадян поширюватимуть відомості про те, з яких станцій здійснюється мовлення українських телеканалів, куди спрямовувати антену, які є технічні вимоги для прийому такого сигналу. Заплановано провести соціальну кампанію, яка передбачає розміщення сюжетів на бігбордах, у тому числі і відповідних плакатів на КПВВ, створення спеціальних роликів тощо.
У заході також брали участь заступник голови Національної ради Уляна Фещук, директор з питань радіочастотних присвоєнь УДЦР Євген Мирзаков, начальник управління комунікації та преси Міністерства оборони України Яна Холодна, член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, головний редактор ГО «Радіо Кримських Громад» Олександр Янковський.
Завантажити звіт Комісії можна за посиланням.