Затверджено Зміни до Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги

23.12.2020

23 грудня під час засідання Національна рада затвердила Зміни до Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. Проєкт цього регуляторного акта 25 вересня був оприлюднений на вебсайті Національної ради для громадського обговорення, яке тривало місяць. Зміни до Положення будуть передані для державної реєстрації у Міністерстві юстиції України, після цього Положення буде оприлюднено на сайті регулятора.

Під час розгляду цього питання заступник голови Національної ради Олег Черниш поінформував, що під час громадського обговорення до регулятора зверталися з пропозиціями ліцензіати Національної ради і галузеві асоціації. Частково їхні пропозиції були враховані.

Підставою для ухвалення цього регуляторного акта стало набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» 18 вересня 2019 року № 102-IX. Законом, зокрема внесені зміни до Закону України «Про телекомунікації» в частині врегулювання питання припинення ліцензування діяльності у сфері телекомунікацій. Для дерегуляції діяльності провайдерів програмної послуги пропонується удосконалити механізм їх ліцензування та щорічної перереєстрації загальної концепції (принципи, підстави) добору програм для ретрансляції (пропозиції абонентам), зокрема зменшивши кількість поданих документів до Національної ради.