Затверджено склад Громадської комісії, що здійснюватиме оцінку документів, поданих для обрання членів Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

16.01.2020

На засіданні 16 січня Національна рада затвердила склад Громадської комісії, яка опрацьовуватиме документи громадських об’єднань і асоціацій для обрання членів Наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту, журналістики.

Як повідомлялося раніше, Національна рада проведе три конференції для громадських об’єднань і асоціацій, що діють у сфері місцевого самоврядуванняфізичного виховання та спорту і журналістики, аби обрати нових членів Наглядової ради НСТУ у зв’язку із припиненням повноважень попередніх членів від цих сфер.

 Відповідно до розділу ІІІ Порядку проведення конференцій для здійснення громадського контролю за процесом обрання Наглядової ради НСТУ має бути створена Громадська комісія, яка здійснює оцінку відповідності об’єднань вимогам, визначеним Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». За результатами проведеної оцінки Громадська комісія вносить відповідні рекомендації Національній раді. До складу комісії входять не більше ніж по 3 представники від Громадських рад при п’яти визначених державних органах.

Представників до складу Громадської комісії делегували Громадські ради при трьох інституціях: Національній раді, Державному комітеті телебачення і радіомовлення України і Міністерстві освіти і науки України. Відповідно до Порядку проведення конференцій Національна рада затверджує склад Громадської комісії після закінчення 30-денного строку з фактично делегованих представників. Відтак членами Громадської комісії стали: Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Ольга Большакова, Віра Іванчук, Наталія Клітна, Анна Кондратьєва, Світлана Коробіна, Едуард Романченко, Сергій Томіленко.

Перше засідання Громадської комісії заплановано на 21 січня.

Нагадаємо, Національна рада 5 і 20 грудня 2019 року своїми рішеннями припинила повноваження трьох членів Наглядової ради ПАТ «НСТУ» за їх власними заявами: Віктора Тарана, який був обраний від сфери місцевого самоврядування, Володимира Бринзака, який обирався від сфери фізичного виховання та спорту, і Тетяни Лебедєвої, яка обиралась від сфери журналістики.