Затверджено склад Громадської комісії, що оцінюватиме документи претендентів у члени Наглядової ради суспільного мовника

15.10.2020

Регуляторний орган на засіданні 15 жовтня затвердив склад Громадської комісії з питань проведення Конференцій громадських об’єднань та асоціацій, яка оцінюватиме претендентів у Наглядову раду АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» у сферах освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій сфері та сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Відповідно до розділу ІІІ Порядку проведення конференцій для здійснення громадського контролю за процесом обрання Наглядової ради НСТУ необхідно утворити Громадську комісію, яка здійснюватиме оцінку відповідності об’єднань вимогам, визначеним Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». За результатами проведеної оцінки Громадська комісія вносить відповідні рекомендації Національній раді. До складу комісії входять не більше ніж по 3 представники від Громадських рад при п’яти визначених державних органах.

До складу Громадської комісії увійшли 9 представників, висунутих Громадськими радами при трьох інституціях: Національній раді (Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Світлана Коробіна), Державному комітеті телебачення і радіомовлення України (Ольга Большакова, Микола Гриценко, Наталія Клітна) та Міністерстві молоді та спорту (Євген Ковальський, Віктор Сербулов і Данило Сметан). Не делегували своїх представників Громадська рада при Міністерстві культури та інформаційної політики, оскільки вона поки не сформована. Окрім того, термін повноважень Громадських рад при Міністерстві освіти і науки України та Міністерстві розвитку громад та територій завершився, відтак триває процес обрання нових складів.

Відповідно до Порядку проведення конференцій Національна рада затверджує склад Громадської комісії після закінчення 30-денного строку з фактично делегованих представників.

Після цього допущені Громадською комісією до участі в конференціях громадські об’єднання та асоціації обиратимуть на конференціях представників до Наглядової ради НСТУ.