Затверджено склад Громадської комісії, що оцінюватиме документи ГО, які висуватимуть кандидатів у Наглядову раду суспільного мовника від правозахисної сфери

02.09.2021

Національна рада на засіданні 2 вересня затвердила склад Громадської комісії з питань проведення Конференції громадських об’єднань та асоціацій у правозахисній сфері, яка оцінюватиме документи претендентів у Наглядову раду акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Громадська комісія створюється для здійснення громадського контролю за процесом обрання Наглядової ради НСТУ за процедурою, передбаченою розділом ІІІ Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій.  Вона оцінює, чи відповідають об’єднання та асоціації, що подають заяви, вимогам Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» і надає відповідні рекомендації Національній раді.

До складу комісії входять не більше ніж по 3 представники від Громадських рад при 6 державних органах. 30 липня Національна рада звернулася до визначених Громадських рад із відповідним проханням. Кандидатів до складу Громадської комісії делегували

  • громадська рада при Національній раді (Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Ольга Большакова);
  • громадська рада при Міністерстві освіти і науки (Олександр Войтко, Наталія Філіпчук, Сергій Хіврич);
  • громадська рада при Міністерстві молоді та спорту України (Євген Ковальський, Віктор Сербулов, Данило Сметан).

Оскільки при Міністерстві культури та інформаційної політики Громадська рада поки не сформована, представників від цього міністерства до Громадської комісії не делеговано. Окрім того, термін повноважень Громадських рад при Державному комітеті телебачення і радіомовлення України та Міністерстві розвитку громад та територій України завершився і триває процес обрання нових складів.

Національна рада після закінчення 30-денного строку затверджує склад Громадської комісії з фактично делегованих представників.

Нагадуємо, що повноваження члена Наглядової ради НСТУ у сфері правозахисту Олександра Павліченка завершують 7 грудня цього року. Відповідно до Порядку проведення конференцій Національна рада 29 липня затвердила Календарний план підготовки та проведення конференції у правозахисній сфері. Ним передбачено, що заяви на участь у конференції від громадських об’єднань та асоціацій, що діють у цій сфері, приймаються із 30 серпня по 13 вересня.

Таким чином, громадськість може упродовж цих днів подавати до Національної ради заяви та документи.