Затверджено нові розміри штрафів

08.10.2015

Національна рада сьогодні на засіданні за результатами громадського обговорення затвердила Розміри штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

Основною відмінністю від попереднього аналогічного документа є збільшення величини штрафу за вчинення найбільш вагомих  порушень. Так, за порушення, передбачені абзацами другим – п’ятим частини другої статті 6 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, передбачено штраф у розмірі  25 відсотків суми ліцензійного збору, нарахованого ліцензіату за видачу ліцензії.

Йдеться про трансляцію в ефірі закликів до насильницької зміни конституційного ладу України; закликів до розв’язування війни, агресивних дій або їх пропаганди; необґрунтованого показу насильства; пропаганди винятковості,  зверхності або неповноцінності осіб за  ознаками  їх релігійних переконань,  ідеології,  належності до тієї чи іншої нації  або  раси,  фізичного  або  майнового  стану, соціального походження.

Інші показники штрафів залишилися незмінними: 10 відсотків – за вчинення порушень, передбачених абзацами восьмим – тринадцятим частини другої статті 6 Закону; 5 відсотків – за порушення інших норм цього Закону або умов ліцензії.

Рішення буде подано до Міністерства юстиції на реєстрацію. Також його має погодити Кабінет Міністрів України.

Цей регуляторний акт буде оприлюднено на сайті Національної ради після державної реєстрації та офіційного опублікування.