Застерігаємо громадськість від дезінформації під виглядом нібито Національної ради

06.07.2023

Днями – із 1 по 5 липня – в соціальних мережах Facebook та Instagram зловмисники розмістили низку рекламних дописів із закликом підписатися на фейкові телеграм-канали, які позиціонували себе офіційними, зареєстрованими Національною радою медіа.

Рекламні дописи шахраїв стилістично імітували логотип і графічні елементи офіційного сайту регулятора.

Наголошуємо, що Національна рада не ухвалювала жодних рішень щодо реєстрації офіційних каналів будь-яких районів чи областей у Telegram.

Закликаємо користувачів бути уважними й послуговуватися виключно офіційними джерелами інформації, а не чатами й месенджерами.

Наразі встановлено, що активні гіперпосилання, наведені в рекламі, були налаштовані з урахуванням геолокації користувача. Наприклад, реклама щодо каналу в Коломиї не спрацьовувала при спробі переходу у Києві. Натомість у відповідних містах посилання в рекламі скеровували користувача на Telegram-бот  «Правда за нами» і здійснювала збір інформації про користувача.

Щодо цього інциденту медіарегулятор звернеться до Національної поліції, оскільки вбачає значну загрозу в такій дезінформації. Це спроба введення в оману громадян України щодо офіційної позиції органів державної влади й цілком можливо, що це була спроба просування інформаційно-психологічних операцій держави-агресора.

Так само Національна рада звернеться до платформ Telegram, Facebook та Instagram щодо цієї реклами, яка поширюється на їх сторінках.

Про розвиток ситуації Національна рада повідомлятиме на офіційному сайті – не в телеграмі.