Законопроєкт про медіа робить регулятора більш фаховим і незалежним

10.07.2020

Критика, яка зараз звучить щодо законопроєкту про медіа, часто є несправедливою, а озвучувані побоювання не відповідають дійсності. Таку думку висловив під час онлайн-конференції «Доопрацьований законопроєкт «Про медіа»: «зло» чи усвідомлення реального інформаційного простору?» Костянтин Гріцак, директор із зовнішніх зв’язків Компанії «Воля». Деякі зі змін, які пропонуються в законопроєкті, він назвав  революційними.

Костянтин Гріцак зауважив, що розробниками законопроєкту було проведено колосальний обсяг роботи і підготовлено дуже якісний документА критика, яка зараз звучить на його адресу, «часто є несправедливою, і ті побоювання, які хтось там вказує, вони насправді не відповідають дійсності. Для цього необхідно лише вчитатися в текст закону».

Він запропонував дискутувати над важливими змінами, які пропонуються для індустрії, адже їх можна назвати «дещо революційними».

Зокрема, серед таких Костянтин Гріцак назвав обов’язок Національної ради розробляти Стратегію розвитку телерадіопростору у трирічній перспективі. На її основі і для її реалізації створюється щорічний план, а потім регулятор конкретно звітує за тими пунктами плану, який затверджений для виконання цієї Стратегії.

Також відкритим і прозорим стає процес призначення членів Національної ради Президентом, що посилює інституційну спроможність регулятора, робить його більш фаховим і незалежним.

Крім того, на думку Костянтина Гріцака, варто акцентувати увагу на запровадженні механізму співрегулювання, передбаченому скасуванні прокатних посвідчень, «що є дуже важливим для сфери телебачення».

У законопроєкті  детально прописані процедури щодо наглядових функцій Національної ради і видачі ліцензій. «Вони виписані дуже детально і, мені здається, тут дотриманий баланс між регулюванням і інтересами учасників ринку», – підсумував Костянтин Гріцак.