Законопроєкт про медіа регулює контент і його розповсюдження, а не окремих суб’єктів

10.07.2020

Новий закон про медіа змінює традиційний досі  вектор регулювання. Замість регулювання окремого суб’єкта він ґрунтується на принципі  регулювання контенту і його розповсюдження. На цьому акцентував увагу В’ячеслав Мієнко, директор з GR медіа групи «1+1 media», очільник антипіратської громадської спілки «Ініціатива «Чисте небо» під час онлайн-обговорення «Доопрацьований закон «Про медіа»: «зло» чи усвідомлення реального інформаційного простору, що відбулося 8 липня.

 Цей механізм, закладений в основу законопроєкту, пропагує і Європейський Союз. «Фактично ті заборони, які встановлює закон щодо контенту, – це і є ті самі обмеження, які мають захистити інформаційний простір від шкідливого і небезпечного контенту, який може загрожувати національним інтересам або державі як такій», – сказав В’ячеслав Мієнко.

Таким чином, закон створює певну нейтральність, адже «не важливо, де поширюється контент, він має регулюватися однаково». Оскільки однакове регулювання для різних сфер неможливе, закон встановлює певні особливості для кожної із них.

За словами В’ячеслава Мієнка, на появу нового закону у сфері медіа усі очікують вже 10 років, оскільки перші спроби його розробки були ще у 2010-му. Але цю спробу він вважає найкращою, такою, що дасть змогу отримати якісний результат. Звичайно, законопроєкт містить недоліки, каже експерт, і це є нормальним, адже він готується до першого читання. Мало того, немає ідеальних законопроектів, які влаштовують усіх. «Такого фізично бути не може, не можуть всі бути задоволені на 100 відсотків».

В’ячеслав Мієнко вважає, що потрібно дотримуватися балансу, шукати компромісні рішення, але при  цьому реагувати на ті виклики, які наразі постали перед Україною. Це питання і зовнішньої агресії, і конкуренції на ринку всередині країни.

Експерт наголосив, що робоча група, яка працює над розробкою і удосконаленням законопроєкту, готова до конструктивного діалогу і співпраці, адже цей закон, на його переконання, є абсолютно важливим.


Перейти до вмісту