Законопроєкт про медіа дозволить ринку платного телебачення розвиватися

10.07.2020

Законопроєкт про медіа сприятиме розвитку сегменту ринку платного телебачення, переконаний Костянтин Гріцак, директор із зовнішніх зв’язків Компанії «Воля». Для цього необхідно дотриматися двох принципів, і вони, на його думку, втілені у новому законопроєкті. Таку тему обговорювали під час онлайн-конференції «Доопрацьований законопроєкт «Про медіа»: «зло» чи усвідомлення реального інформаційного простору?», що була організована Telecom Ukraine і проєктом Дні електронних комунікацій.

 Закон повинен створити належні умови для конкуренції, при цьому вплив держави на всі процеси на ринку повинен бути мінімальним. Але і регулятор повинен бути. – Це перша умова, яку озвучив Костянтин Гріцак. Друга ─ принцип технологічної нейтральності. Він полягає в тому, що при наданні однакових сервісів незалежно від технології, яка використовується, регулятор застосовує однакові підходи.

«Якщо загалом подивитися на ті норми, які наявні в цьому законі, мені видається, що баланс цих принципів значною мірою дотримано», – підкреслив він.

Також фахівець назвав інші позитивні аспекти, передбачені в законопроєкті. Так,  конкуренції сприятиме легкий вхід ринок, зокрема і для ОТТ-сервісів. Завдяки цьому «регулювання стане більш рівним та зрозумілим».

Дуже вдалим кроком є можливість заснування в Україні тематичного мовника: «Ми сподіваємося, що коли ця норма запрацює, в Україні з’являться тематичні канали, і провайдери платного телебачення будуть співпрацювати не тільки з іноземними гравцями на ринку платного телебачення, але й з вітчизняними», – висловився Костянтин Гріцак.

Зроблено великий крок у питанні захисту інтелектуальної власності. Норми законодавства встановлюють перелік вимог до провайдерів програмної послуг і чітко прописують, за які правопорушення вони можуть бути притягнуті до відповідальності. «Це позитивно для ринку, оскільки відповідає принципу правової визначеності регулювання»,  ─ сказав Костянтин Грицак.

Також він зауважив, що певні норми, запроваджені для вітчизняних онлайн-каталогів, які повинні зареєструватися в Україні, на його думку, потребують доопрацювання. Тому відповідні пропозиції будуть підготовлені до другого читання законопроєкту. В цілому вважає законопроєкт позитивним і збалансованим.