Законодавець змінив порядок звільнення і призначення членів Національної ради

18.10.2019

18 жовтня в газеті «Голос України» оприлюднено ухвалений Верховною Радою 2 жовтня Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення». Більшість його положень набувають чинності наступного після опублікування дня.

Відповідно до норм закону термін повноважень членів Національної ради залишається таким самим, як і був – п’ять років,  нововведення  ж стосуються процедури призначення членів Національної ради і припинення їх повноважень. Вони продовжують виконувати свої обов’язки до дня призначення Верховною Радою України нового (нових) член (членів) Національної ради, за винятком випадків дострокового припинення повноважень члена Національної ради.

Припинення повноважень члена Національної ради відбувається постановою Верховної Ради України, яка на альтернативній основі протягом двох місяців із дня припинення повноважень члена (членів) Національної ради має призначити нових членів Національної ради.

Оголошення про відбір кандидатур на  посаду члена  (членів)  Національної  ради поширює комітет  Верховної  Ради України,  до компетенції якого належать питання телерадіомовлення, за 90 днів до дня припинення повноважень члена (членів) Національної ради,  призначеного (призначених) Парламентом.

Саме голосування про призначення членів Національної ради відбуватиметься  одночасно на всі вакантні посади за результатами попереднього рейтингового голосування.

У разі якщо за результатами голосування Верховної Ради України на всі вакантні посади членів Національної ради не будуть призначені особи, вся процедура призначення має проводитися повторно.

Як відомо, до складу Національної ради входять вісім осіб – чотири від Верховної Ради України і чотири від Президента України, відповідний закон стосується призначення членів Національної ради від Парламенту.

Ознайомитися із текстом Закону можна за посиланням.