Закінчується термін каденції Громадської ради

03.06.2016

2 червня 2016 року відбулося чергове засідання дорадчого органу, що діє при Національній раді, на якому серед інших розглядалося питання про закінчення терміну повноважень нинішнього складу Громадської ради.

Йшлося про те, що нинішній склад налічує 14 осіб, оскільки один із членів Громадської ради взяв самовідвід ­– це Тетяна Валеріївна Попова, яку було призначено заступником міністра інформаційної політики. Також через зміну посади іншого члена Громадської ради, Тетяни Володимирівни Попової, яка донедавна була головою правління Інтернет асоціації України, а нині обіймає посаду голови Ради асоціації “Телекомунікаційна палата України”, виходить, що цю громадську організацію представляють дві особи. Це суперечить Положенню про Громадську раду. Рішення про затвердження складу дорадчого органу було ухвалене 21 серпня 2014 року, тому відповідно до Положення у серпні 2016-го закінчується термін його повноважень.

Також ішлося про можливість внесення змін до Положення, але конкретних пропозицій не висловлювалося і рішення про це не було ухвалено.

Крім цього, члени Громадської ради розглянули питання про запровадження квот у телерадіопросторі. З цього питання громадські представники висловили думку, що квотування повинно запроваджуватися за однією ознакою – або мовною, або національного виробництва. Також, за їхніми переконаннями, квотування має відбуватися за принципом стимулювання, а не методом заборон.

Ухвалила Громадська рада і рішення про оцінювання висловлювань  П.Симоненка  у травні цього року в передачі «Опозиційна думка» на телеканалі «Гамма». Члени дорадчого органу побачили у цій програмі ознаки порушень чинного законодавства. Рішення Громадської ради після їх оформлення будуть передані до Національної ради і оприлюднені на офіційному сайті у відповідній рубриці.