Захист дітей у цифровому світі: звіт Європейського Парламенту

08.11.2012

20 листопада 2012 року Європейський Парламент затвердив резолюцію «Про захист дітей у цифровому світі». В ухваленому звіті йдеться про три основні елементи, які мають забезпечувати захист дітей у цифрову епоху: освіта стосовно нових медіа, цифрове громадянство, захист дітей від шкідливого та негативного контенту.

Європейський Парламент закликає країни-члени сприяти навчанню дітей, батьків і вчителів задля покращення розуміння ними особливостей нових медіа та он-лайн ризиків, рекомендує включати медіаосвіту в шкільні навчальні програми.

Звіт підтримує використання технологій для захисту дітей від неприйнятного для їхнього віку контенту, таких як інструменти батьківського контролю або інші системи, а також рекомендує установам та компаніям на загальноєвропейському рівні удосконалити взаємодію щодо оперативного інформування про випадки показу неприйнятного контенту або шкідливої поведінки. 

Звіт закликає Європейську Комісію включити до своїх головних пріоритетів захист дітей від агресивно і шкідливої телевізійної та інтернет-реклами, особливо інтернет-торгівлі шкідливими продуктами.

Комісія закликала країни-члени переглянути ефективність різних систем із метою забезпечення добровільної класифікації контенту.

Європейський Парламент заохочує провайдерів програмних послуг розвивати саморегуляцію, зокрема через прийняття кодексів поведінки для визначення та усунення неприйнятного контенту і вітає наміри Комісії розглянути можливості застосування законодавчих норм у випадку, якщо саморегулювання індустрії не відбудеться.

В Україні в постійному режимі працює Міжвідомча робоча група з розробки та впровадження національної системи позначок для захисту дітей від інформації, що може  шкодити їхньому здоров’ю і розвитку, яку було створено за рішенням Національної ради від 8 лютого 2012 року. ЇЇ основне завдання – розробити національну систему маркування відеопродукції, яка позначатиме негативний контент і вікові обмеження, та впровадити пілотний проект на державних телеканалах. Міжвідомча група проводить щомісячні зустрічі та публічні заходи. Працюють підгрупи за напрямами: наукова, інформаційно-освітня, юридична.


За матеріалами Європейського Парламенту