Національна рада на засіданні 19 травня розглянула результати позапланової перевірки ТОВ «Магнолія-ТВ» і визнала порушення ним вимог абзацу восьмого частини другої статті 6, частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та вказала мовникові на неприпустимість порушень чинного законодавства надалі.
Перевірка компанії проводилася у зв’язку зі скаргами, що надійшли на адресу Національної ради від адвоката Андрія Руденка, щодо трансляції в ефірі 20 січня 2016 року передачі «Відкритим текстом», у якій обговорювалося питання поводження з безпритульними собаками. Один із запрошених у студію гостей висловлювався позитивно стосовно необхідності вбивства собак.
Національний регулятор під час ухвалення рішення брав до уваги не лише норми чинного законодавства, а й висновки незалежних експертів про вплив змісту передачі на психологічний стан дітей, адже вона виходила в ефір о 17 год. 20 хв. без необхідного повідомлення, і багато дітей могли її бачити у цей час.
Директор компанії «Магнолія-ТВ» Євгенія Ткаченко визнала редакційну помилку. За її словами, журналісти, які готували передачу, не врахували морального аспекту питання. Вже у стінах Національної ради директор обговорила нюанси передачі із зоозахисниками і попросила у них вибачення.
Члени громадських організацій, які опікуються захистом тварин, не вимагали покарати мовника, вони лише наполягали, що не можна запрошувати у студію вбивць тварин, аби вони розповідали про свої переконання. Крім того, Андрій Руденко наголосив, що у цій ситуації жодним чином не йдеться про обмеження свободи слова. Він запропонував виробити певні методичні рекомендації для медіа з цього питання.
Таким чином, регуляторний орган не застосував до компанії санкції «оголошення попередження», як це пропонувалося проектом рішення. Адже, за словами члена Національної ради Олександра Ільяшенка, Національна рада – це не каральний орган, який ставить собі за мету покарати за найменшу провину. Головне – щоб дотримувався баланс інтересів мовника і глядача. У цьому випадку порозуміння досягнуто.
Члени Національної ради висловили підтримку пропозиції представника громадськості стосовно розроблення методичних рекомендацій для засобів масової інформації щодо висвітлення питань поводження з тваринами.