За результатами позапланових перевірок ліцензіатам оголошено попередження

26.08.2016

25 серпня Національна рада, розглянувши матеріали позапланових перевірок двох провайдерів – ТОВ «ТВКОМ», м. Маріуполь Донецької області, і ТОВ «Мережі кабельного телебачення», м. Костянтинівка Донецької області, – а також телерадіокомпанії «Заграва», м. Київ, вирішила застосувати до них санкції «оголошення попередження» через порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

Стосовно діяльності двох провайдерів програмної послуги було визнано порушення частини дев’ятої статті 39, частини п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. – Не у всьому обсязі ретранслювалася універсальна програмна послуга, порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції. Водночас «Мережі кабельного телебачення» порушили ще й частину другу статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки ретранслювалися 9 іноземних програм, що не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та законодавства України, – «Футбол 3», «Перец», «Пятница!», «СТС Love», «Авто 24», «Кинохит», «Наше кино», «ТВ 3», «Dомашний». А ТОВ «ТВКОМ» не подало до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною директора і відомостей про власника, що відбулися ще в липні 2015 року.

Обох ліцензіатів зобов’язано упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

ПрАТ «УН ТРК «Заграва» отримало санкцію попередження через недотримання вимог пункту б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 4 Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, оскільки в програмну сітку мовлення телеканалу 18 і 25 травня 2016 року не були внесені зміни. Постановами Верховної Ради України 18 травня 2016 року оголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а 25 травня 2016 року визнано Днем скорботи та пам’яті у зв’язку з 90 річницею із дня вбивства Симона Петлюри. Телеканал у ці дні не використовував стилізованого зображення або палаючої свічки, о 12.00 год. не було оголошено хвилину мовчання, інформацію про День пам’яті жертв кримськотатарського народу подано лише після 17.00 у випусках новин, а інформації про День скорботи та пам’яті 25 травня взагалі не було. Зважаючи на ці факти, регуляторний орган оголосив телерадіокомпанії «Заграва» попередження і вказав на неприпустимість порушень чинного законодавства надалі.