За результатами перевірок ліцензіатам оголошено попередження

18.07.2019

18 липня Національна рада розглянула результати перевірок низки ліцензіатів і п’ятьом із них оголосила попередження.

Телеканал «Твій Всесвіт» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Твій всесвіт», м.  Первомайськ Миколаївської області), який мовить у цифровому мультиплексі МХ-5, не дотримався вимог абзацу десятого частини другої статті 6, пунктів а), б), е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Перевіркою, проведеною 16 квітня, зафіксовано, що в його ефірі 2 лютого 2019 р. о 12:24 демонструвався тележурнал «Єралаш» за участі Сергія Безрукова, якого внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Також без візуальних позначок були показані художні фільми «Містер Крутий» і «Недоторканні», що є порушенням вимог пункту 4 Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Рекламна інформація, оформлена в передачу «Телемагазин. Інформаційна програма», мала безперервну тривалість близько 8 хв., тоді як частина сьома статті 5-1 Закону України «Про рекламу» регламентує мінімальну тривалість 15 хвилин. Крім того, частка реклами і телепродажу протягом астрономічної години фактичного мовлення перевищила 15%.

Позапланова виїзна перевірка ТОВ «Радіо маяк» (позивні «Радіо Академія»), м. Одеса, 14 березня 2019 року підтвердила, що мовник не веде мовлення на частоті 0,765 МГц. Це є порушенням вимог частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої  статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Регулятор дав компанії два тижні на виправлення порушень, після чого ще раз проведе моніторинг, щоб пересвідчитися, чи їх було усунено.

ТОВ «ДНІ-ПРО», м. Українка Київської обл. (логотип «ДП»), не подало вчасно до Національної ради інформації про зміну керівника організації. Це є порушенням частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Оскільки керівник входить до складу пов’язаних осіб телерадіокомпанії, то зміна керівника тягне за собою і зміну складу пов’язаних осіб. Заява на переоформлення ліцензії та інформація про зміни у структурі власності ліцензіата мала надійти до регулятора упродовж 30 робочих днів. Заслухавши пояснення представника телеканалу, Національна рада вирішила оголосити мовнику попередження. 

Планова виїзна перевірка ТОВ ТРК «Вишгород», м. Вишгород Київської обл. (кабельний телеканал «ВИШГОРОД TV»), проведена 09.04.2019, виявила в діяльності цього мовника порушення частини п’ятої статті 6, частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Значно змінено програмну концепцію, а відповідно і  формат мовлення: за ліцензією – культурологічно-інформаційний, фільмопоказ, фактично – інформаційний. Крім того, програма «Новини» не містила імен авторів, назви і адреси виробника.

Попередження було застосовано і до провайдера програмної послуги із м. Могилів-Подільський Вінницької області – ДП Телерадіо студії «ОВІС-2» МПП «ОВІС» у зв’язку з ретрансляцією іноземних телеканалів, що не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Перевіркою 16 травня зафіксовано порушення частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і поширення телеканалів «СТС», «Родное кино», «ТВ-3».

Ліцензіатам було надано термін для усунення порушень і увідповіднення своєї діяльності вимогам чинного законодавства. Після закінчення цього терміну та в разі невиконання рішення Національна рада може призначати позапланові перевірки і застосувати до ліцензіатів інші санкції, передбачені чинним законодавством України.