НОВІ ЧАСТОТИ НТКУ ОТРИМАЛА В 11 ОБЛАСТЯХ – ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ, ДОНЕЦЬКІЙ, ЖИТОМИРСЬКІЙ, ЗАКАРПАТСЬКІЙ, ЗАПОРІЗЬКІЙ, МИКОЛАЇВСЬКІЙ, ПОЛТАВСЬКІЙ, РІВНЕНСЬКІЙ, СУМСЬКІЙ, ЧЕРКАСЬКІЙ І ЧЕРНІГІВСЬКІЙ. ТАКИМ ЧИНОМ, МЕРЕЖА МОВНИКА ЗРОСЛА ДО 55 ФМ-ЧАСТОТ У 19 ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ. 38 З НИХ БУЛО НАДАНО КОМПАНІЇ У 2015 РОЦІ.
31 березня Національна рада підбила підсумки конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних радіочастот, оголошеного 12 січня 2016 року. Найбільше частотних присвоєнь – 17 – отримала Національна телекомпанія України.
Нові частоти НТКУ отримала в 11 областях – Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Черкаській і Чернігівській. Таким чином, мережа мовника зросла до 55 ФМ-частот у 19 областях України. 38 з них було надано компанії у 2015 році.
Активна підтримка Національною радою НТКУ є одним із пріоритетних завдань регуляторного органу задля створення єдиної національної мережі Українського радіо. Як відомо, мовник після завершення реорганізації стане суспільним, тож ця причина була основною, чому члени Національної ради обирали НТКУ переможцем з-поміж інших претендентів. Також на мережу Українського радіо покладаєся функція оповіщення населення в разі стихійних лих і катастроф, надзвичайних ситуацій. Крім того, за словами члена Національної ради Сергія Костинського, компанія нині є ключовим гравцем у відновленні мовлення на сході і дуже багато робить для цього.
Загалом на конкурс було виставлено 39 частот в УКХ і ФМ-діапазонах. Від 25 телерадіоорганізацій на участь у конкурсі було подано 136 заяв.
Охочих мовити на частоті 71,96 МГц у с. Солобківцях Хмельницької області не було, тому проведення конкурсу на цю частоту припинено.
За підсумками конкурсу переможцями визначено 13 претендентів:
НТКУ, м. Київ – 17 частот;
ТОВ «Телевізійний канал «Надія», м. Київ – 4 частоти;
ТОВ «Телерадіокомпанія «Еммануїл», м. Київ – 3 частоти;
Підприємство ГО «Громадське радіо» «Телерадіокомпанія «Громадське радіо», м. Київ – 2 частоти;
ТОВ «Редакція газети «Все про бухгалтерський облік», м. Київ – 2 частоти;
ПП «Телекомпанія «РАІ», м. Бурштин Івано-Франківськоїобл. – 2 частоти;
ТОВ «Телерадіокомпанія «ІФ Медіа-груп», м. Київ – 2 частоти;
КО «Редакція районного радіомовлення» Млинівської районної ради Рівненської області, смт Млинів Рівненської обл. – 1 частота;
Редакція Борзнянського районного радіомовлення, м. Борзна Чернігівської обл. – 1 частота;
ТОВ «Телерадіокомпанія «Можливість», м. Слов’янськ Донецької обл. – 1 частота;
ТОВ «Коледж преси та телебачення», м. Миколаїв – 1 частота;
ТОВ «Телерадіокомпанія «Медіа маркет», м. Київ – 1 частота;
ТОВ «Телерадіокомпанія «Радіо кохання», м. Київ – 1 частота.
Докладна інформація за посиланням.